Samsung’un Galaxy S24 için büyük planları var

Android tarafında Vivo ile rekabet halinde olan Samsung, Carl Friedrich Gauss adını taşıyan güçlü bir yapay zeka modeli olan “Samsung Gauss”u Tanıttı. Bu model, kullanıcı deneyimlerini ve verimliliği artırmak amacıyla tasarlandı ve Samsung’un teknolojisinde önemli bir ilerleme olarak görülüyor. Şirket, bu AI modelini 14 Kasım’da Seul’de başlayan ve iki gün süren Samsung Geliştirici Konferansı (SDC) Kore 2023’te tekrar sundu.

Samsung Gauss, birden fazla dili destekleyecek şekilde tasarlandı. Samsung Gauss AI paketi, üç özelleştirilmiş bileşenden oluşuyor: e-posta oluşturma ve çeviri gibi dilsel görevler için Samsung Gauss Dil, yazılım geliştirmede kodlama desteği sağlayan Samsung Gauss Kod ve Samsung Gauss Görüntü, resim oluşturma ve düzenleme için tasarlandı. Bu, Samsung’un çeşitli alanlarda üretken AI’ye olan adanmışlığını yansıtıyor.

Samsung’un Galaxy S24 için büyük planları var

Samsung Araştırma’nın Küresel AI Merkezi’nden Lee Joo-hyung, Samsung Gauss’un dil anlama ve üretiminin ötesine geçtiğini vurguladı. Bu teknoloji, kullanıcı-cihaz etkileşimini geliştirmeyi, daha sezgisel ve doğal bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Bu teknolojinin kullanıcılara Samsung cihazlarıyla yaratıcı faaliyetlerde bulunma imkanı sunarak kolaylık, kişiselleştirme ve konfor sağlaması bekleniyor.

Ayrıca, AI cihaz üzerinde çalışıyor, bu da tüketici verilerinin yerel olarak işlenip saklanmasını sağlayarak AI uygulamalarındaki yaygın veri güvenliği endişelerine bir çözüm sunuyor.

Samsung Gauss dil modeli, Korece, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Çince ve Japonca dahil olmak üzere çeşitli dilleri destekliyor ve bu, gelecekte Çinli kullanıcılar için de kullanılabilir olacağını gösteriyor.

Bu arada Samsung, gelecek Galaxy amiral gemisi telefonlarında, muhtemelen Galaxy S24 serisinde kullanılacak olan Galaxy AI’ı duyurdu. Bu, telefon görüşmeleri sırasında gerçek zamanlı ses ve metin çevirileri sağlayacak. Ünlü duyumcu Ice Universe, Galaxy S24 serisi yerli telefonlarda Galaxy AI’nin kullanılacağını bir konuşma üzerinden doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir