Ünlü müellif J. K. Rowling’e vefat tehditleri sürüyor

Dünyaca ünlü İngiliz müellif J. K. Rowling, Twitter’da çok İslamcı bir bireyden gelen vefat tehdidine maruz kaldı ve durumu bildirmesine karşın toplumsal medya ağı, kuralların ihlal edilmediğine karar verdiğini açıkladı.

Daha evvel birçok sefer mevt tehditlerine maruz kalan ünlü müellif J. K. Rowling, geçtiğimiz günlerde hücuma uğrayan Hint asıllı İngiliz müellif Salman Rüşdi’ye verdiği dayanak sonrasında maksat gösterildi.

Daily Mail’in haberine nazaran, iki gün evvel boynundan bıçak darbesi alarak yaralanan ve tedavi altına alınan 75 yaşındaki ödüllü muharrir Salman Rüşdi için yeterli dileklerini paylaşan ve “Şu anda çok hasta hissediyorum. Uygun olmasına müsaade verin” diyen Rowling’e, Aziz, “Merak etme, sıra sende” tehdidinde bulundu.

ÇİLEDEN ÇIKTI

57 yaşındaki Rowling, kendisini Twitter’da “öğrenci, toplumsal aktivist, siyasi aktivist ve araştırma aktivisti” olarak tanımlayan, İsrail’in nasıl yok edileceğine dair tatsız “şakalar” yapan Meer Asif Aziz’den aldığı ürkütücü tehdidi Twitter’da şikayet etti.

Ancak Twitter’dan gelen “Mevcut bilgileri inceledikten sonra, bildirdiğiniz içerikte Twitter kurallarının ihlali olmadığını belirledik” karşılığı Rowling’i zahmetten çıkardı.

Yanıtın ekran manzarasını yayınlayan ünlü müellif, “Bunlar sizin yönergeleriniz, değil mi? “Şiddet: Bir bireye yahut bir küme beşere karşı şiddeti tehdit edemezsiniz. Şiddetin yüceltilmesini de yasaklıyoruz… “Terörizm/şiddet içeren aşırılık: Terörü tehdit edemez yahut teşvik edemezsiniz” diyerek reaksiyonunu gösterdi.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.