Twitter’ın piyasa değerinde sert düşüş… Yarısı bile etmiyor!

Kısa bir süre önce şirketteki hisselerinin değerini düşüren Fidelity şirketine göre, Twitter şu anda Elon Musk’ın sosyal medya platformu için ödediğinin sadece üçte biri değerine geriledi.

Musk’ın, 33,5 milyar doları özsermaye olmak üzere 44 milyar dolara satın aldığı Twitter için fazla ödeme yaptığını kabul ettiği belirtildi. Daha yakın bir zamanda ise Twitter’ın değerinin ödediğinin yarısından daha az olduğunu söyledi. Fidelity’nin yeni ve daha düşük değerlemeye nasıl ulaştığı ya da şirketten kamuya açık olmayan herhangi bir bilgi alıp almadığı hakkında herhangi bir bilgiye yer verilmedi.

MUKSK’IN BELİRSİZ DAVRANIŞLARI TWİTTER’A DEĞER KAYBETTİRDİ

Fidelity ilk olarak Kasım ayında Twitter hisselerinin değerini satın alma fiyatının %44’üne düşürdü. Bunu Aralık ve Şubat aylarında yapılan başka indirimler izledi.

Twitter, Musk’ın yönetimi devralmasından bu yana mali açıdan zor günler geçiriyor. Musk’ın Mart ayında yaptığı açıklamaya göre, şirkete 13 milyar dolar borç yükledikten sonra, Musk’ın kararsız kararları ve içerik moderasyonunda yaşadığı zorluklar reklam gelirlerinin %50 oranında düşmesine neden oldu.

Twitter Blue abonelikleri satarak bu geliri telafi etme girişimi şimdiye kadar başarısız oldu. Mart ayı sonunda, Twitter’ın aylık kullanıcılarının %1’inden daha azı kaydolmuştu.

44 MİLYAR DOLARDAN 8,8 NİLYAR DOLARA GERİLEDİ

Musk’ın Twitter’daki yatırımı, holdinginin değerini hesaplamak için Fidelity’nin değerlemesini kullanan Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre şu anda 8,8 milyar dolar değerinde. Musk geçen yıl şirketin tahmini %79 hissesini satın almak için 25 milyar dolardan fazla para harcamıştı.

Endekse göre son düşüş Musk’ın 187 milyar dolarlık servetinden yaklaşık 850 milyon doları sildi. Twitter’ın sorunlarına rağmen Musk’ın serveti, büyük ölçüde Tesla Inc. hisse fiyatındaki %63’lük artış nedeniyle bu yıl 48 milyar dolardan fazla arttı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir