Süleyman Soylu, Çanakkale Jandarma Eğitim Merkez Komutanlığı’nda cami açılışı yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, temaslarda bulunmak üzere Çanakkale’ye geldi.

Soylu burada Jandarma Eğitim Merkez Komutanlığı’nda düzenlenen 387’nci Periyot Meslek Sınıfı Yedek Subay Mezuniyet Merasimi’ne katıldı.

Bakan Soylu merasimin akabinde üretimi devam eden Vilayet Emniyet Müdürlüğü binasında incelemelerde bulundu.

Daha sonra Soylu, Çanakkale’de inşaatı tamamlanan ve Jandarma Eğitim Merkez Komutanlığı içerisinde yer alan Emine Hatun Camii’nde Cuma namazını kıldı ve caminin açılışına katıldı.

“İki yerde eksikliğimiz kaldı”

Açılış konuşaması yapan Bakan Soylu, “Hemen çabucak birliklerimize son 4-5 yılda Cenabı Allah cami yapmayı nasip etti. İki yerde eksikliğimiz kaldı. Onu da tamamlayacağız. Mehmet Cengiz kardeşim burada askerlik yaptı. Akabinde da Cengiz Ailesi olarak çok hoş bir camiyi yaptı. Ahmet Beyefendi ve eşi Emine Hanım’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Burası Mehmetçiğimizin ocağı”

Caminin farklı bir manası olduğunu belirten Süleyman Soylu, “Bu caminin özelliği şu, bu caminin cemaati her vakit tıpkı değil. Daima değişen, memleketimizin birçok bölgesinden gelen kardeşlerimiz ve burada vazife yaparken onları ziyaret eden ailelerin uğrak yeri. Onun için farklı bir manası var. Burası Mehmetçiğimizin ocağı. İnşasında emeği geçen herkese minnetlerimizi ve şükranlarımızı tabir ediyoruz. Bu caminin bir özelliği de Çanakkale Şehitler Abidesi’nde bulunan caminin birebir tıpkı olması.” ifadelerine yer verdi.

Balıkadamların merasimine katıldı

İHA’nın haberine nazaran Bakan Soylu, Güzelyalı köyünde bulunan Deniz Polis Eğitim Merkezi’nde eğitimleri tamamlanan kurbağaadam ve balıkadamların sertifika merasimine katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.