Son Dakika: Devlet Bahçeli: 2023’teki zafere yürüyoruz!

SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, partisinin küme toplantısında değerli açıklamalarda bulunuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“İnsanın olgunluğu üzere siyasetin de olgunluğundan bahsetmek mümkündür. Olgunlaşmak demek, alınan kararların, taşınan kalplerin hassasiyet seviyesindeki tırmanışı demektir. Her rüzgara yelken açan, her telkine kapı aralayan bir siyaset anlayışının ne olgunluğundan ne omurgalı duruşundan kelam edilebilir. Kolay ve bayağı siyasetin ömrü pişkinlikle gelip geçecektir.

Türk siyasetinin tahlil bekleyen en değerli sıkıntılarından birisi bu tip siyaset ve siyasetçi akımının varlığıdır. Bugün ne yaşıyorsak izleri dündedir. Bugün neyle karşılaşıyorsak gayeleri yarındadır. Maksadı büyük olanın inancı da büyüktür.

BAHÇELİ’DEN 2023 MESAJI

Maksat milletimizi hoşlukların en hoşuyla buluşturmaktır. Biz insan üstü bir çabayla çalışıyoruz, geceyi gündüze katıyoruz, azımızı çok yapmak için daima çabalıyoruz. Cumhuriyetin 100. yıldönümüne adım adım hazırlanıyoruz. İnsanımızın yüreğine yağmur üzere yağıyor, umutlarını yeşertiyoruz. Sözümüzle, sevdamızla, samimiyetimizle, sabrımızla, sadakatimizle, sağduyumuzla 2023’teki zafere yürüyoruz.

Çıkarsınlar adaylarını görsünler anyayı konyayı. Demokrasi er meydanıdır. Kolaylıkla yıpranacak meçhul adayı çok arayıp aramadıkları böylesi bir akıl tutulmasına girdikleri de bir öteki muamma olarak karşımıza çıkmaktadır. Aday kim olursa olsun Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan yüzde 50’yi fersah fersah aşan bir oy çokluğu ile tekrar Cumhurbaşkanı seçilecektir.

Zillet ittifakının adayını açıklamamasında şuurlu bir taktik mi kelam hususudur yoksa demir bir çatlak mı tesirlidir. Çıkarsınlar adaylarını görsünler Hanya’yı Konya’yı. Kolay kolay yıpranacak meçhul bir adayı arayıp aramadıklarını, böylesi bir akıl tutulmasına düştükleri bir öteki muammadır.

İntikam almak isteyenlerin tamamı Kılıçdaroğlu’nun gerisinde kuyruğa dizilmiştir. ‘Kasım’da seçim olabilir’ diyen Kılıçdaroğlu ya kendini kandırıyor, ya da paraşütsüz uçuyor. Bizim tavsiyemiz en yakın kliniğe müracaat etmesi ve tedavi altına alınmasıdır. Şimdi ortak adayda anlaşamayan birbirine çalım atmaktan haz alan, birbirlerinin aleyhine kulisleri kaynatan siyasi partilere Türkiyemizin emanet edilmesi, istikbalimizin hiçe sayılmasıdır.

“SİNDİRELLA İKTİSADININ SONUNA GELİNMİŞTİR”

Kurallara dayalı memleketler arası sistemin meydan okumalara maruz kaldığını; siyasi, ekonomik ve güvenlik alanlarında çatlakların yeni kırılmalarla genişlediğine şahit oluyoruz. Ekonomik-politik sistemin insanlığın muhtaçlıklarını karşılamaktan uzaklaştığı görülmektedir.

Dünya kapsayıcı bir vizyona, adil, barışçıl siyasetlere muhtaçtır. Dünya genelinde gelir dağılımı eşitsizliğinden kaynaklanan refah kayıpları tasa vericidir. Karşımızdaki bu tablo global krizleri teşvik etmiştir.

Milli ve manevi bedellerle bezenmiş bir ekonomik modele gereksinim olduğu açıktır. Sindirella iktisadın sonuna gelinmiştir. Ahlaki olmayan, insani kıymetlerle bağdaşmayan piyasa uygulamalarını esaslı bir halde sorgulamaktan, ekonomik, güvenlik, eşitlik, özgürlük, adalet kapsamında revize etmedikten sonra varılacak yer yeniden krizdir. İnsanlığın yeni bir vizyona gereksinimi vardır.

“KÜRESEL İKTİSAT CÜCELEŞMİŞTİR”

Ekolojik limitler çerçevesinde kalarak, ekonomik istikrarı yakalamak geleceğin dünyasını daha mamur ve müreffeh hale taşıyacaktır. Uyuklayan bakışla altımızdan kayıp giden dünyayı seyretmemiz sorumluluk anlayışımızla zıt düşecektir.

Dünyaya karşı kapanmak ve içe dönmek demek, Allah’ın kelamını anlatmaktan ve savunmaktan vazgeçmek demektir. Buna da olurumuz yoktur, daima umutlu olacağız. Biz yeryüzünde unutulmuş bir savaşın kayıp askerleri değiliz. Uygunluğun asıl manası ferdi değil toplumsal olmasıyla tezahür edecektir. Bugünkü tüketim toplumu global bir toplumdur. İçinde zenginlik adalarıyla yoksulluk havuzları bulunmaktadır. Gemisi kurtaran kaptan tezleri, yıkıcı rekabetler, sonlu bir hayat içinde sınırsız servet iştahı felaket habercisi haline dönüşmüştür. Herkese yarar sağlayacağı sav edilen damlama iktisadının aslında bir dolandırıcılık olduğu Oscar ödüllü bir iksidatçı tarafından itiraf edilmedi mi? Global iktisat cücelemiştir, motoru teklemiştir.

Küresel iktisat fırtınalı bir havada, bozuk pusulayla yolunu bulma gayretindedir. ABD, Birleşik Krallık ve Almanya faiz silahına sarılmışlardır ama silahtaki mermi azalmaktadır. Besin ve güç fiyatları global enflasyonu çıkarmaktadır.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.