Son dakika… Ankaralılar dikkat! Valilik duyurdu: Kar yağışı geliyor!

Ankara Valiliği yarın akşam saatlerinden sonra kentin kimi bölgelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışının beklendiğini açıkladı.

Valilik, Resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

YÜKSEK KISIMLARDA KAR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR BEKLENİYOR

“Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere nazaran, yarın (Çarşamba) akşam saatlerinden Perşembe günü sabaha kadar Ankara’nın yüksek kısımlarında ve kuzey ilçelerinin (Çamlıdere, Kızılcahamam) yüksek kesitlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlarıyla birlikte buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

BUZLANMA VE ZİRAİ DON UYARISI

Buzlanma ve don olayı ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve zirai don riskine karşı, başta ziraî faaliyetlerle uğraşan üreticilerimiz olmak üzere vatandaşlarımızın dikkatli ve önlemli olmaları gerekmektedir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, ayrıyeten Erzincan, Bayburt, Erzurum ve Ardahan’da da sıcaklıkların 19 Mayıs günü 6 ila 10 derece azalmasının beklendiğini söyledi. Bu soğukları Perşembe ve Cuma günleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlarının izleyeceği iddia ediliyor.

22 Mayıs Pazar gününden sonra ise sıcaklıklar mevsim normallerine dönecek.

Bununla birlikte meteoroloji takımları ani sıcaklık değişimlerine karşı hazırlıklı olunması gerektiği ile ilgili ikazlarda bulundu.

MARMARA

Kesimli ve çok bulutlu, sabah Trakya bölümü ile öğlen saatlerinden itibaren bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların bölgenin kuzey ve batısı ile Bursa ve Yalova etraflarında mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu taraflardan kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE °C, 27°C

Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğlen saatlerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İSTANBUL °C, 24°C

Kesimli ve çok bulutlu, sabah saatlerinde batı bölümleri ile öğlen ve akşam saatlerinde vilayet geneli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğlen saatlerinde batısında, akşam vilayet genelinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ °C, 26°C

Kesimli ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğlen saatlerinde mahallî olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ °C, 29°C

Az bulutlu, vakitle kesimli ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Az bulutlu ve açık, vakitle kuzey ve iç kısımlarının kesimli, yer yer çok bulutlu, Kuzey Ege’nin lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu istikametlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 26°C

Modüllü bulutlu

DENİZLİ °C, 31°C

Kesimli bulutlu

İZMİR °C, 30°C

Az bulutlu ve açık, vakitle kesimli, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde kuzey kesitleri ile gece saatlerinden sonra vilayet geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 33°C

Az bulutlu ve açık, vakitle kesimli, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Modüllü, iç ve doğu bölümlerinin yer yer çok bulutlu, Batı Akdeniz’in iç kesitleri ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kısmının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ADANA °C, 28°C

Modüllü yer yer çok bulutlu, öğlen ve akşam saatlerinde kuzey bölümleri lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 25°C

Modüllü bulutlu, öğlen saatlerinden sonra kuzeybatısı lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 26°C

Kesimli bulutlu

MERSİN °C, 25°C

Kesimli yer yer çok bulutlu, öğlen ve akşam saatlerinde kuzey kesitleri lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık vakitle modüllü yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir ve Konya etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

ANKARA °C, 27°C

Az bulutlu ve açık, vakitle modüllü yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak yağışlı

ÇANKIRI °C, 28°C

Az bulutlu ve açık, vakitle modüllü, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra mahallî olmak üzere sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR °C, 28°C

Az bulutlu ve açık, vakitle kesimli yer yer çok bulutlu

KONYA °C, 27°C

Az bulutlu ve açık, vakitle kesimli yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Modüllü vakitle çok bulutlu, bölge genelinin mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

BOLU °C, 25°C

Modüllü, vakitle çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DÜZCE °C, 29°C

Kesimli vakitle çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU °C, 26°C

Kesimli, vakitle çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 25°C

Modüllü vakitle çok bulutlu, öğlen saatlerinden itibaren lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Modüllü ve az bulutlu, vakitle çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları ile Çorum ve Amasya etraflarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

AMASYA °C, 31°C

Kesimli ve az bulutlu, vakitle çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

ORDU °C, 24°C

Kesimli ve az bulutlu, vakitle çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 25°C

Modüllü ve az bulutlu, vakitle çok bulutlu, gece saatlerinden sonra sağanak yağışlı

TRABZON °C, 21°C

Modüllü ve az bulutlu, vakitle çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Modüllü ve az bulutlu, doğu kısımlarının yer yer çok bulutlu, Kars, Erzurum, Ağrı, Iğdır, Van, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari etraflarının mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ERZURUM °C, 19°C

Modüllü yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS °C, 19°C

Kesimli yer yer çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 24°C

Modüllü ve az bulutlu

VAN °C, 17°C

Kesimli yer yer çok bulutlu, sabah ve öğlen saatlerinde mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Modüllü ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 26°C

Kesimli ve az bulutlu

GAZİANTEP °C, 26°C

Kesimli ve az bulutlu

SİİRT °C, 26°C

Kesimli ve az bulutlu

ŞANLIURFA °C, 29°C

Kesimli ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Marmara ve Kuzey Ege’de fırtına; Güney Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, batısı öğlenden itibaren gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, öğlenden itibaren 7; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, akşamdan itibaren kuzeybatıdan 3 ila 5, akşama kadar kuzeyi 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, batısı 3,0 m; Görüş: Düzgün, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Az bulutlu, öğlen ve akşam saatlerinde gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, öğlenden itibaren kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: Düzgün, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, kuzeyi öğlenden sonra gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, akşamdan itibaren 6 ila 8; Güney Ege’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4, akşam 5, geceden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m, kuzeyi 3,0 ila 4,0 m; Görüş: Güzel, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5 m; Görüş: Yeterli.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Kesimli çok bulutlu, yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,50m; Görüş: Düzgün, yağış anında orta.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.