Şehit polisin babası: Babalar Günü’nün bizim için bir anlamı yok

İHA

Bugün Babalar Günü…

Yurt genelinde bir yanda sevinç bir yanda hüzün hakim.

Babaları hayatta olanlar hediye alma heyecanı yaşarken, vefat edenler ise mezarlık ziyaretlerinde bulunuyor.

Bir yanda da vatan için evladını toprağa veren babalar var..

2015’te PKK terör örgütü tarafından kaçırılarak şehit edilen polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şehmus Kaya, 7 senedir oğlunun acısını yaşıyor.

“Babalar Günü bizim için bir anlam ifade etmiyor”

“7 senedir Babalar Günü bana zehir oldu” diyen Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

Babalar Günü’nde acı dışında bir şey hissetmiyorum. Nereye gitsem oğlumun fotoğraflarını gördüğüm için bu acı hiç bitmiyor. İçim hep yanıyor. Bütün vatanını, bayrağını seven insanların Babalar Günü kutlu olsun.

Babalar Günü bizim için bir anlam ifade etmiyor. Oğlum 7 sene bu alçakların elinde kaldı ve şehit edildi. Ateş düştüğü yeri yakmadan biz anlamadık bu acıyı, ama şimdi anlıyoruz. Hepimiz öleceğiz ama bu asla unutulmayacak bir acı.

“HDP bir terör örgütüdür”

HDP’nin kapatılmasını isteyen Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

Önce veto edildi ama HDP bir terör örgütüdür. ‘Bu kadar oy aldı seçilmiş parti’ demesin kimse. Hazine yardımı kesilsin ve HDP kapatılsın. Hakim ve savcının vicdanına bırakıyorum. 40 bin şehit var, nasıl bir terör örgütü siyasi parti olarak görülür. 65 yaşındayım ve Güneydoğu’da yaşıyorum. Muhtarından tutun milletvekiline kadar hepsi Kandil’in emri ile çalışıyor. Kandil’in haberi olmadan hiç çalışmıyor.

“Kayyum devam etmeli”

Kayyum devam etmeli. Herkesin olduğu gibi ben de kayyumdan memnunum. HDP hiçbir çalışma yapmaz. Bütün paraları Kandil’e yollayacak ve kurşun olarak bize, askerimize, polisimize ve sivillere geri dönecek.

“Bunlar devlet düşmanı”

Bunların devlete yararı yok. Bunlar devlet düşmanı. Aldıkları oyları da baskı ve zulüm ile aldılar. Kırsal kesimde bütün köy hanelerini bir bir gezip tehdit ile oy topladılar. Millet korktuğu için bunlara oy verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir