Polisiye kitaplarının muharriri Celil Oker 3’üncü mevt yıldönümünde anıldı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Bağlantı Fakültesi, 2019 yılında hayatını kaybeden müellif ve akademisyen Celil Oker’in 3. vefat yıldönümünde bir anma toplantısı düzenledi. Anma toplantısına meslektaşları ve öğrencilerinin yanı sıra Oker’in ailesi de katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan İstanbul Bilgi Üniversitesi İrtibat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, “Celil Oker hocamızı çok özleyen meslektaşları ve öğrencileri olarak bir ortaya geldiğimiz bu toplantıda, hocamızın biz meslektaşlarının ve öğrencilerinin hayatında yarattığı farka dair anılarımızı bir sefer daha tazeliyoruz” dedi.

“Minnet duyuyoruz”

Celil Oker’in oğulları Ali ve Can Oker ise “Babamızın yıllarca çalıştığı bir kurum tarafından mevt yıldönümünde anılması büyük bir onurdur. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde geçirdiği yirmi bir yıl boyunca iş arkadaşları ve öğrencileri ile birlikte üretmenin, düşünmenin, tartışmanın, öğrenmenin onu ne kadar keyifli ettiğine şahsen şahit olduk. Mesleğini her vakit çok önemseyen babamız, üniversite hayatının insanların kendilerini kıymetli hissetmesini sağlayan, yeri doldurulamaz bir kurum olduğunu çok güzel biliyordu. Kendisini de kıymetli hissetmesini sağlayan İstanbul Bilgi Üniversitesi ailesi ve öğrencilerine sonsuz minnet duyuyoruz” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.