Mustafa Sarıgül: Davamız diğerleri üzere “Dolar 40 lira olsun da iktidar olalım” değil

Sarıgül, İstanbul Bilimum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğini ziyaretinde yaptığı konuşmada, partisinin sevgi sofrası kurmak için yola çıktığını ve burada herkesin karnının doyacağını söyledi. Esnafa çok büyük değer verdiklerini belirten Sarıgül, onların ışığının her vakit yanması gerektiğini söz etti.

Sarıgül, esnafın sıkıntılarının genel müdürlük, müsteşar ve daire başkanlığı üzere makamlarda çözülemeyeceğini anlatarak “Türkiye’de bir Esnaf Bakanlığı kurulmasını dilek ediyoruz. Pazartesi günü neden Esnaf Bakanlığı kurmamız gerektiğini Genel Merkez’imizde bütün ayrıntılarla bir halde açıklayacağız. Pazartesi günü gölge Esnaf Bakanlığımızı açıklayacağız lakin daha sonra seçimlerde bakanımızın üzerindeki gölgeyi kaldıracağız.” dedi.

Bunu hiçbir partinin kolay kolay açıklayamayacağını savunan Sarıgül, iktidar olmaları durumunda kuracakları Esnaf Bakanlığına Erol Korkut’un getirileceğini bildirdi.

Partilerinde Türkiye’yi şahlandırma çabası olduğunu lisana getiren Sarıgül, “Bizim davamız diğerleri üzere ‘Dolar yarın sabah 40 lira olsun da biz yarın iktidar olalım.’ davası değil. Memleket âlâ olsun, biz iktidar olmayalım. Hiç kıymetli değil. Biz ülkemizin zahmetlerini, problemlerini, sorunlarını en yeterli bilen ve tahlil tekliflerini en uygun sunan parti olacağız.” diye konuştu.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.