Milletlerarası Genç İletişimciler Forumu, Antalya’da başladı

Geçen yıl aralık ayında dünya çapında uzmanları ve üst seviye yetkilileri bir ortaya getiren “Stratcom Summit: Milletlerarası Stratejik İrtibat Zirvesi”nin yan aktiflikleri ortasında yer alan ve birinci defa düzenlenen “Uluslararası Genç İletişimciler Forumu”, bağlantıcı gençlere kapılarını açtı.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının tertibindeki forum, Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı (ATGV) Antalya Eğitim ve Toplumsal Tesisi’nde, sinevizyon gösterimi ve Doğu Rüzgarı Kümesi’nin müzik dinletisiyle başladı.

13 ülkeden ve 42 üniversiteden 100’ün üzerinde irtibat fakültesi öğrencisinin bağlantı alanının uzman isimleriyle buluştuğu forumda, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, “Türkiye İrtibat Modeli” bahisli sunum yaptı.

Tertibe, Anadolu Ajansı (AA) İdare Şurası Lideri ve Genel Müdürü Serdar Karagöz, TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı, AK Parti Antalya Vilayet Lideri İbrahim Ethem Taş, AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan da katıldı.

Forum, stratejik bağlantıdan görsel dizayna, savaş muhabirliğinden dijital medyaya, kurumsal bağlantıdan öykü anlatıcılığına kadar irtibat alanında öne çıkan husus başlıklarında eğitimler, atölyeler ve panellerle 11 Mayıs’a kadar devam edecek.

AA standı ziyaretçileri ağırlıyor

Programda, 13 lisanda yaptığı yayınlarla dünyadaki gelişmeleri aktaran AA da kurduğu stantta eserlerini tanıtıyor. Standı ziyaret edenlere AA’nın ürettiği görsel ve haber paketleri hakkında bilgi veriliyor. İştirakçilere ayrıyeten AA’nın yayınlarının yanı sıra kurum hakkında da bilgi aktarılıyor.

TRT Genel Müdürü Sobacı da standı ziyaret ederek, AA İdare Konseyi Lideri ve Genel Müdürü Karagöz ile AA yayınlarını inceledi.

 

 

 

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.