MHP’den Kılıçdaroğlu’na PKK yansısı

MHP Küme Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, “Niye PKK ismini ağzına alıp da onlara lanet okumuyor, gereken protestoyu yapmıyor, gereken kınamayı yapamıyor? Bunların bir sebebi olması lazım değil mi?” tenkidinde bulundu.

Bülbül, MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Feti Yıldız, MHP MYK üyeleri Parıltı Tuğba Aktay ve Bülent Maşaoğlu ile Arifiye ve Sapanca ilçelerindeki üyelerin iştirakiyle düzenlenen “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı”na katıldı.

Arifiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bülbül, Türkiye’de çok kritik bir sürecin içinde olunduğunu aktardı.

Cumhur İttifakı’nın olması gereken, ülküler üzerinden siyaset yaparak öteki ittifaklardan ayrıldığını belirten Bülbül, gayelerin milletle açık halde paylaşılarak emin adımlarla ilerlendiğini kaydetti.

İttifaklarının karşısında yer alanların ellerinde tek bir argüman olduğunu lisana getiren Bülbül, “O da ne? Sayın Cumhurbaşkanını Cumhurbaşkanlığından etmek, Cumhur İttifakı’nın çoğunluğunu elinden almak. Bütün gaye, bununla hedeflenebilir. 6+1 diyoruz, içine ne katarsanız katın, her şeyi içerisine alabilecek kadar omurgasız, flu, renksiz, gri bir yapı. Yarın Türkiye’yi bunlar nasıl yönetecek?” diye konuştu.

Bülbül, Millet İttifakı’nın terörle çaba konusundaki niyetlerinin bilinmeyen olduğuna işaret ederek, “Terör örgütü dedikleri vakit sanki hangisinden bahsediyorlar, ortak bir kararları var mı sanki? Sayın Kılıçdaroğlu, niçin PKK ismini ağzına alıp da onlara lanet okumuyor, gereken protestoyu yapmıyor, gereken kınamayı yapamıyor? Bunların bir sebebi olması lazım değil mi?” tabirlerini kullandı.

– “Türkiye’nin çok dinamik halde iktisadının ilerlediğini görüyoruz”

Türkiye’nin karşısına 2018’den bu yana daima mani çıkarılmak istendiğine dikkati çeken Bülbül, “Türkiye iktisadı bütün kırılganlıklarına, dertlerine karşın pandemi sürecini para basmadan atlatma imkanına kavuşmuştur. Bugün de sanayi üretim kapasitesi, istihdam ve yatırım oranları, ihracat sayıları… Bunların hepsine baktığımız vakit Türkiye’nin çok dinamik biçimde iktisadının ilerlediğini görüyoruz.” halinde konuştu.

Bülbül, Türkiye’nin enflasyonla gayretini emin adımlarla verdiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu ortada, ‘Ya bu terörle çabanın maliyeti nedir kardeşim?’ diye soran yok. CHP sorsun bir bakalım, terörle gayretin maliyeti nedir? ‘3 tane PYD’li, PKK’lı terörist var diye bir F-16 uçağını kaldırıp onların bombalanmasını temin etmek için bu devletin katlanmak olduğu külfet nedir?’ diye bir sorsun bakalım. Ancak soran yok, niçin? Zira o terör örgütü üyelerinin rahat dolaşması için Türkiye’de siyaset yürütenlerle iş birliği içerisinde olduğu için. Elektrik, su faturalarını soruyor utanmadan. Kardeşim, Türkiye Cumhuriyeti’nin üzerindeki bu maliyetler, şayet terörle uğraş üzere bir mecburiyet olmasa, bundan birinci faydalanacak olan vatandaştır, vatandaş birçok bahiste destekleme görecek demektir.

Türkiye, bunlarla ekonomik çabayı verirken birebir vakitte terörle uğraş yapıyor, birebir vakitte mavi vatanda gemileri yüz binlerce saat seyrettirip misyonlarını yaptırıyor. Bunların maliyeti nedir sanki? Sen PKK ile PKK’nın siyasi uzantılarıyla birlikte ol, onları 6 milyon kişinin oy verdiği parti olarak meşrulaştır, onlara can suyu ver. Biz canına ot tıkamaya, yok etmeye çalışalım, sen de onları besle güçlendir. Ondan sonra ‘elektrik ve su faturaları’ de. Sanki terör faturası diye bir şey çıkardığımızda CHP bunun için ne diyecek, ne konuşacak?”

– “Global bir kriz var”

MHP Genel Lider Yardımcısı Yıldız da vatandaşların ve üyelerin problemlerini dinlemek üzere Genel Lider Devlet Bahçeli’nin talimatıyla tüm ülkeyi gezdiklerini söyledi.

Ekonomik düşüncelerin farkında olduklarının altını çizen Yıldız, “Bu, yalnızca Türkiye’deki hükümetin, sayın Cumhurbaşkanı ve grubunun ekonomiyi yönetemezliğinden değil, küresel bir kriz var. Gerisinden pandemi ortamı geldi. Toplam tartısı 4 gramı geçmeyen bir virüs Amerika’yı da Almanya’yı da tüm dünyayı esir aldı. Uygar ülkelerde bir maske için birbirlerini boğazlayan, maskelerini çalan insanları gördük. Türkiye Cumhuriyeti, onların gözünde bakarsan az gelişmiş ülkedir. Benim bildiğim 54 ülkeye sıhhi yardımlarda bulundu.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde heyet parti üyelerinin sorularını yanıtlandırdı. Toplantıya, Arifiye Belediye Lideri İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Lideri Özcan İhtimam ve MHP Vilayet Lideri Ahmet Ziya Akar da katıldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.