Meteoroloji’den aktüel hava durumu açıklaması! Çarşamba gününe dikkat

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya nazaran; hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artacağı Çarşamba gününden itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarına çıkacağı kestirim ediliyor.

Meteoroloji, aktüel hava durumu varsayımlarını toplumsal medyadan duyurdu. 5 günlük varsayımları içeren haritayla birlikte yapılan açıklamada, “(9 – 15 Mayıs 2022)
Hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren artacağı Çarşamba gününden itibaren ülke genelinde mevsim normalleri civarına çıkacağı kestirim ediliyor.” denildi.

Öte yandan aktüel hava durumu varsayımlarına nazaran yurdun kuzey, iç ve doğu bölümlerinin modüllü, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Sinop, Sivas, Bingöl ve Şanlıurfa etraflarının lokal olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Doğu Karadeniz’in iç ve yüksek kısımları ile Doğu Anadolu’nun doğusunun yüksek bölümlerinin karla karışık yağmur, yer yer kar yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların Van etraflarında mahallî olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI 4 DERECEYE DÜŞTÜ

Meteoroloji Iğdır 16. Bölge Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere nazaran bölge genelinde havanın aralıklı yer yer sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği belirtildi.

Sıcaklıkların mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında seyredeceği bildirilirken, rüzgarın Kars, Iğdr ve Ağrı’da kuzeyli istikametlerden hafif, vakit zaman orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.