Kadın Sağlığı Eğitimlerine Başvurular Başladı

Çankaya Belediyesi, kadınların sağlık ve kadın hakları konusunda bilgilendirildikleri eğitim programına, pandemi dönemi arasından sonra yeniden başlıyor. Çankaya Belediyesi Kadın Sağlığı Birimi tarafından verilecek eğitimlere başvurular, mail yoluyla veya telefonla ulaşılarak yapılabilecek.  

 

Çankaya Belediyesi, kadınları birçok konuda bilinçlendiren eğitim programlarına pandemi arasından sonra yeniden başlıyor. Ücretsiz ve haftada 90 dakika yapılacak eğitimler, 13 hafta sürecek. 18-49 yaşları arası kadınların katılabileceği eğitimin sonunda katılım belgesi de verilecek. Eğitimler, Çankaya Belediyesi Maltepe Yerleşkesi ve Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezi’nde gerçekleşecek. Eğitimlere katılmak isteyen kadınlar, [email protected] adresinden veya hafta içi salı, çarşamba ve perşembe günleri mesai saatlerinde (312) 230 51 10 numaralı telefondan başvurarak kayıt yaptırabilecek.  

Kadın sağlığı eğitimleri, Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV) tarafından düzenlenen Kadın Sağlığı Eğitim Programı’na (KSEP)  katılan ve bu eğitim sonrasında KSEP eğitimcisi olan sağlık personeli tarafından verilecek. Eğitim başlıkları ise üreme organları ve işlevleri, temizlik, beslenme, güvenli annelik, doğurganlığın düzenlenmesi, üreme sağlığını koruyucu davranışlar, iletişim, cinsellik, kadın hakları, çocuklar ve ergenler, genel sağlığı koruyucu davranışlar konularından oluşuyor.  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.