İzmir’de doktora 5 kişi birden saldırdı

İzmir’in Bornova ilçesinde beş kişilik bir kümenin saldırması sonucu, Canberk Gül’ün köprücük kemiği kırıldı.

Fizikî Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Canberk Gül, yaklaşık 10 gün evvel açmış olduğu kliniğinin önünde 5 kişilik küme tarafından dövüldü.

Vatandaşların ayırmaya çalıştığı akında ihbar üzerine bölgeye gruplar sevk edildi.

KÖPRÜCÜK KEMİĞİ KIRILDI

Hekim Gül’ün kaldırıldığı hastanede köprücük kemiğinin kırıldığı tespit edildi. Şüphelilerden 4’ü yakalanırken, 1’i kaçtı. Hastanenin akabinde karakola giden Gül, lokal sahibinden şikayetçi olmadı. Hekimin şikayetçi olması üzerine öbür 3 kişi gözaltına alınırken, akın sonrası kaçan 1 şüpheliyi ise yakalama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

”AKILLI OL YOKSA AYAĞINI AYAĞINI KAYDIRIRIZ”

Köprücük kemiğinin kırılması sonucu 1 ay çalışamaz raporu alan Gül, yaşadığı dehşet dolu anları anlattı.

Akından 1 hafta evvel yaklaşık 2 yıldır lokal ismi altında kumar oynatıldığını ileri sürdüğü işletme sahibinden ve yanındaki Sedat Ö. isimli şahıstan kliniğin üst tarafından bulunan ve lokale ilişkin olan güvenlik kameralarının kaldırılmasını rica ettiğini söyleyen Gül, “Bunun üzerine Sedat Ö, beni ‘akıllı ol yoksa ayağını kaydırırız’ diye tehdit etti. Sonrasında ismini bilmediğim yer sahibi yanıma gelince ondan ‘kliniğimdeki hastalar rahatsız olduğundan ötürü kliniğimin tarafına geçmemelerini ve içeride bulunan bayan hastalarıma bakmamalarını, hastalarımın bakışlarından rahatsız olduklarını söyledim’” dedi.

”GEL BAKALIM SEN BURAYA”

Kendisini tehdit eden Sedat Ö’nün dün akşam saatlerinde kliniğin önünden geçmesi üzerine kendisine, ‘patronun ile muahede yapmıştık, sen bu muahedeyi bozuyorsun’ ikazında bulunduğunu söyleyen Gül, “Bunun üzerine Sedat Ö, ‘gel bakalım sen buraya’ diyerek beni kameraların olmadığı alana çekmeye çalıştı. Benim gitmemem üzerine ortalarında Sedat Ö, Suat Ö. ve Bülent A. ile ismini bilmediğim iki kişinin de dahil olduğu 5 kişilik kümenin saldırısına uğradım” sözlerini kullandı.

”SENİ ÖLDÜRECEĞİM, SOYUNU KURUTACAĞIM”

Olay esnasında ‘seni öldüreceğim, soyunu kurutacağım’ diyerek kendisini tehdit eden şahsın polisler gelmeden evvel kaçtığını kendisinin ise kliniğe girerek kapıları kilitlediğini söyleyen Gül, “Hastanedeki muayeneden sonra karakola gittiğimde Sedat Ö.’nün beraberindeki şahıslara, ‘Yeşilova’dan bir iki kişiyi arayıp yerin camlarını indirelim, buna da sıkalım’ dediğini duydum. Başıma bir şey gelirse bu bireyler sorumludur” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.