İTO Başkanı’ndan minimum fiyat daveti: Maliyeti bir arada üstlenelim

İTO Lideri Şekib Avdagiç, gündemde olan temmuz ayı taban fiyat artırımı tartışmalarına ait “Kamu ile özel dal bir ortaya gelerek enflasyon karşısındaki kayıplarının telafisi için bir arada adım atmalı” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç, taban fiyattaki artırımın maliyetini iş dünyası ve devletin birlikte karşılaması gerektiğini söyledi.

İTO’nun Sozcu.com.tr’ye ilettiği yazılı açıklamaya nazaran Avdagiç, Cityscape Katar Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda gazetecilere gündeme ait açıklamalarda bulundu. Avdagiç minimum fiyattaki artışın maliyeti için kamu ve özel dal bir arada adım atması gerektiğini söyledi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Lideri Şekib Avdagiç, gündemde olan Temmuz ayı minimum fiyat artırımına ait olarak, “Asgari fiyatta yılın ikinci yarısında yapılacak güzelleştirmede yeniden kamunun vereceği birtakım katkılar ile özel dalın bir ölçü kaynak aktarması bir ortaya gelerek fiyatların enflasyon karşısındaki kayıplarının telafi edilmesi noktasında birlikte adım atılması gerektiğini düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI

Kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Avdagiç, “İstanbul’daki 900 bin işletmenin, iş yerlerinin en az 4’te üçünün, yani 675 bininin yenilenmesi lazım. Kentsel dönüşüm derken daima konutu konuşuyoruz. Halbuki burada çok süratli bir halde sanayi çarşılarının, iş merkezlerinin, fabrikaların dönüşümünü de radarımıza almamız lazım” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.