İstanbul Havalimanı, Avrupa’nın En Çok Sefer Yapıl…

TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ülke genelinde uygulanan tam kapanma sebebiyle hak kayıplarının önlenmesi amacı ile çeklerin ibraz süresinin son günü 30 Nisan ile 31 Mayıs tarihleri arasına, bu tarihler dahil olmak üzere isabet eden çekler ibraz edilemeyecek, 1 Haziran’dan sonra kalan ibraz süresi içinde ibraz edilebilecek.

30 Nisan ile 31 Mayıs arasında, bu tarihler dahil olmak üzere vadesi gelen kambiyo senedine dayalı alacaklar hakkında icra ve iflas takibi başlatılamayacak, ihtiyati haciz kararı verilemeyecek ve başlamış olan takipler de duracak. 

EPDK’YA LİSANS DÜZENLEMESİ 

Diğer taraftan resmi gazetede yayımlanan vergi usul kanununda EPDK tarafından lisans kullanımına yönelik düzenlemeye gitti. Lisans sahipleri için bayilik teşkilatı oluşturma ve asgari satış miktarı sağlama şartları da dahil olmakla beraber, teknoloji, kalite, güvenlik, hizmet ve teşebbüsün sürdürülebilirliğine dair teknik, ekonomik kriterler ve özel şartlar belirleyebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir