Hepimiz unutuyoruz! Yıllar önce bıraktığı 1 kuruşluk borç katlanarak geri döndü

Günlük hayatta genelde geri almadığımız ya da ödemediğimiz 1 kuruşlar, bu sefer bir vatandaşın başına dert açtı. Osmaniye’de yaşayan Mukadder Hatunoğlu’nun 20 21 yıl önce bıraktığı 1 kuruşluk borç, katlanarak bin lira oldu. Banka, ihtarname göndererek parayı talep etti.

BANKANIN HUKUK BİRİMİNDEN ARANDI

Kadirli ilçesinde yaşayan Mukadder Hatunoğlu 2000 yılında ilçedeki bir bankanın şubesinden tarım ve hayvancılık kredisi çekti. Kredi borcunu taksitler halinde ödeyen Hatunoğlu borcunun tamamını ödeyerek kredisini kapattı. Aradan geçen 21 yılın ardından geçtiğimiz ay Mukadder Hatunoğlu, bankanın hukuk biriminden aranarak 2000 yılında çektiği krediden dolayı hesabın kapanmadığını 0,1 kuruş borcu kaldığını ve bu borcun tahsil edilmesi gerektiği söylendi.

BİN LİRA 1 KURUŞ TALEP EDİLDİ

Durumu önce telefon dolandırıcılığı zanneden Hatunoğlu, banka şubesine giderek durumu sordu. Banka şubesindeki görevli konuyu doğrulayarak Hatunoğlu’na 1 kuruş borcu olduğunu bu borcun hukuk bürosuna sevk edildiğini, borcunu kapatabileceğini ancak öncelikle avukat parası bin lira ödemesi gerektiğini söyledi.

“ÇÖZÜM BULUNMASINI İSTİYORUM”

Bu durum karşısında neye uğradığını şaşırdığını belirten Mehmet Hatunoğlu, “2000 yılında kredi kullanmıştım. Kredimi de ödedim kapattım. 1 kuruş borcun kaldı dediler. Tamam 1 kuruş borcumu ödeyeyim o zaman dedim ama öncelikle avukat parası bin lira ödemen lazım dediler. Benden 21 yıl boyunca bir şey istenmedi. 1 kuruş borcun var demedi. Şimdi avukat parası ile birlikte bin lira 1 kuruş talep ediyorlar mağdurum çözüm bulunmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

Hepimiz unutuyoruz! Yıllar önce bıraktığı 1 kuruşluk borç katlanarak geri döndüRelated Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.