Google Meet nihayet güncellendi! Kayıt ve YouTube’da canlı yayın yapmak artık mümkün

Google Meet, Gmail hesabına sahip bireyler tarafından Zoom’un tersine rastgele bir müddet sonu olmadan kullanılabiliyor. Bu nedenle Meet uygulaması dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip. Lakin en büyük rakibi Zoom ile kıyaslandığında dezavantajları YouTube canlı yayınını desteklemesi ve kayıt dayanağının olmamasıydı. 

Google, blog sitesinde yaptığı duyuru ile Meet uygulamasında artık direkt YouTube üzerinden canlı yayın yapmanın mümkün olduğunu belirtti. Bu sayede toplantı sahipleri YouTube üzerinden üçüncü parti programlar olmadan canlı yayın yapabilirken tıpkı vakitte toplantıları kayıt altına alabilecek. Ayrıyeten Google Meet artık soru-cevap özelliğini de destekliyor.

Bu özelliklerin en çok eğitimciler tarafından kullanılacağı iddia ediliyor. Google’de bu özelliğin birinci olarak Education Plus yahut Teaching & Learning Upgrade paketlerine abone olan okullar ve üniversiteler için kullanıma açıldığını duyurdu. Google’nin bu özellikleri ilerleyen vakitlerde tüm Gmail kullanıcılarının kullanıma sunması bekleniyor. Lakin Google tarafından bahisle ilgili şimdi bir açıklama yapılmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.