Conor McGregor ile Floyd Mayweather anlaştı! 1 milyar dolar değerinde rövanş

Skorer Dış Haberler

Tüm dünya iki dövüş sporları efsanesinin rövanşı için nefeslerini tutmuş durumda. Yıllardır beklenen Conor McGregor – Floyd Mayweather rövanşı için taraflar arasında anlaşma sağlandı. İşte dev anlaşmanın detayları…

İLK MAÇI FLOYD KAZANDI

Haziran 2017’de Mayweather boks ringinde UFC efsanesiyle karşılaşmıştı. O maça dek kariyeri boyunca yaptığı 49 profesyonel karşılaşmayı da kazanan boksör Floyd Mayweather Jr ile MMA’in asi çocuğu ve büyük şampiyonu Conor McGregor boks maçında kozlarını paylaştı.

10. RAUNTTA TEKNİK NAKAVTLA BİTMİŞTİ

Las Vegas’ta yapılan maçta Floyd Mayweather, Conor McGregor’ı 10. rauntta teknik nakavtla mağlup etti, lakabı ‘para’ olan boksör 50. maçında 50. galibiyetini aldı.

Floyd Mayweather mücadele sonrası şunları söylemişti: ‘İlk 3 rauntta rakibimi anlamaya çalıştım. UFC maçları 25 dakika olduğu için bekledim ve sonrasında McGregor yoruldu.’ Ancak McGregor, o gün bazılarının gelmiş geçmiş en iyi boksör olduğuna inandığı bir efsaneye karşı 10. raunta çıkabildiği için bol bol alkış almıştı. 

1 MİLYAR DOLARLIK RÖVANŞ

Şimdi ise, Fight Hype’ın haberine göre, iki spor efsanesi şu sıralar 1 milyar dolar değerinde potansiyel bir rövanş için görüşmelerde bulunuyor. Boks web sitesi, maç yapılırsa Mayweather’ın bir ‘dokuz haneli ödemeyi’ güvence altına alacağını da haberine ekledi.

MCGREGOR’DAN PAYLAŞIM: KABUL EDİYORUM

UFC efsanesi McGregor ise henüz iddia aşamasında olan anlaşmanın zaten yapıldığını belirten bir paylaşım yaparak heyecanı arttırdı.

Mayweather’a yumruk attığı ilk dövüşlerinden bir fotoğraf paylaştı ve açıklama olarak da ‘Kabul ediyorum’ yazdı. McGregor kısa süre içinde bu paylaşımı kaldırsa da anlaşmanın tamamlandığı ifade edildi.

FLOYD 250 – CONOR 100 MİLYON DOLAR KAZANMIŞTI

SunSport bu yılın başlarında ikilinin rövanş için görüştüklerini açıklamıştı. Mayweather, McGregor’u 2017’de yendiği maçtan TV gelirleriyle birlikte 250 milyon dolar civarında bir gelir kazanmıştı. Eski bir tesisatçı çırağı olan ve 4 milyar dolarlık UFC imparatorluğunun büyümesindeki en önemli isimlerden biri olan Conor McGregor ise o mağlubiyetten 100 milyon dolar kazanmıştı.

FLOYD ARTIK 43 YAŞINDA

2018’de Tenshin Nasukawa’ya karşı tek mağlubiyetini alan Floyd 136 saniyelik bir yenilgiyle gözyaşlarına boğulmuştu. Artık 43 yaşına gelen Floyd Mayweather’ı yenebileceğini düşünen Conor bu kez yapılacak maça galibiyet için çıkacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.