Canlı | İstanbul’da 1 Mayıs: Polis, Adalar’dan gelenleri alana almadı

1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Günü kutlamak isteyen işçiler, sendikalar ve emek örgütleri Maltepe’de miting alanında toplanmaya başladı.

ÇALIŞMA YAŞAMI 01.05.2022 11:29

Canlı | İstanbul'da 1 Mayıs: Polis, Adalar'dan gelenleri alana almadı

Abone Ol google-news

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü bugün tüm yurtta zamlara, işsizliğe, yoksulluğa ve baskılara karşı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu yıl 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün Maltepe etkinlik alanında kutlanması kararı alındı.

Karar doğrultusunda İstanbul Valiliği tarafından Maltepe etkinlik alanı çevresinde bazı yollar trafiğe kapatıldı. Toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılmasına izin verilmeyen Taksim Meydanı ve çevresinde her sene olduğu gibi bu sene de sıkı güvenlik önlemleri alındı.

Taksim Meydanı’na yürümek isteyen 130 kişi, polis müdahalesiyle gözaltına alındı.

İşçiler, sendikalar ve emek örgütleri, işçi bayramını Maltepe miting alanında kutlamak için alanda toplanmaya başladı. Alanda pankartlar açılırken, bir yandan da davullar ve halaylar günün erken saatlerinde başladı.

Evrensel’in aktardığına göre, 1932 yılında Alexander Trachtenberg tarafından yazılan kapsamlı makale Hünkar Özlütaş tarafından çevrildi.

CANLI

11.47 Polis Adalar’dan deniz ulaşımıyla Maltepe’ye gelenleri miting alanına almadı.

Adalar Belediyesi tarafından Maltepe Miting Alanı’nda düzenlenen 1 Mayıs etkinliklerine katılacak yurttaşları taşımak için kiralanan tekne, güvenlik güçleri tarafından Maltepe İDO İskelesi’ne yanaştırılmadı.

CHP Adalar Örgütü ve Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün içinde olduğu vapurda bulunan bir CHP üyesi, tepki olarak vapurdan atlayıp yüzerek iskeleye çıktı.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, belediye olarak 1 Mayıs etkinliklerine gitmek isteyenler için tekne kiraladıklarını belirterek “Maltepe İskelesi’ne yanaştık ancak polis çıkamayacağımızı, Bostancı İskelesi’ne inmemiz gerektiğini söyledi. Bir saattir denizdeyiz. Polis ile görüşmelerimiz devam ediyor” açıklamasını yaptı.

11:17 1 Mayıs tarihine ilişkin, 1932 yılında Alexander Trachtenberg tarafından yazılan kapsamlı makaleyi Hünkar Özlütaş çevirdi.

11.11 İstanbullular, Maltepe’de yapılacak 1 Mayıs kutlamaları için toplanmaya başladı.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.