Canan Kaftancıoğlu cezaevine girecek mi?

Yargıtay’ın, Canan Kaftancıoğlu’na verilen mahpus cezasının 4 yıl 11 ay 20 günlük kısmını onamasıyla birlikte, ‘bu ceza ölçüsünün yatarı var mı?’ sorusu gündeme geldi. Avukat İsmail Yılmaz, “Kaftancıoğlu’nun rastgele bir formda cezaevinde yatarı olmayacaktır” dedi.

Yargıtay 3’üncü Ceza Dairesi, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’na, toplumsal medya paylaşımları nedeniyle ‘kamu görevlisine hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak’ ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ kabahatlerinden verilen toplam 4 yıl 11 ay 20 gün mahpus cezasını onadı.

“HERHANGİ BİR HALDE CEZAEVİNDE YATARI OLMAYACAK”

Avukat İsmail Yılmaz, Canan Kaftancıoğlu’nun ceza infazının nasıl olacağını şöyle kıymetlendirdi:

* “Kesinleşmiş olan 4 yıl 11 ay 20 günlük cezası, 2020 yılında yapılan infaz değişikliği ile 2 yıl 5 ay 25 güne inmektedir.

* Kontrollü hürlük uygulaması da 2020’deki düzenleme ile 1 yıldan 3 yıla çıkarılmış olduğundan ötürü 2 yıl 5 ay 25 günlük ceza, bu 3 yıllık ölçünün altında kalmaktadır.

* Münasebetiyle, Canan Kaftancıoğlu’nun rastgele bir halde cezaevinde yatarı olmayacaktır. Yalnızca, yordamı infaz süreçleri için cezaevine girecek ve çıkacaktır.”

Avukat İsmail Yılmaz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.