Bilecik’te sele kapılan 70 yaşındaki bayan hayatını kaybetti

Bilecik’in Gölpazarı ilçesine bağlı Türkmen köyünde bugün öğlenden sonra birdenbire bastıran şiddetli yağmur hayatı felç etti.

Şiddetli yağmurun oluşturduğu sel suları, Asiye Bikmen’in oturduğu konutun önünde bulunan istinat duvarının çökmesine neden oldu.

Cansız vücuduna ulaşıldı

Bu esnada 70 yaşındaki Asiye Bikmen suya kapılırken, annesinin suya kapıldığı gören oğlu Sinan Bikmen de çabucak suya atladı. 500 metre ileride köylüler Asiye Bikmen’in cansız vücuduna ulaşırken, oğlunu da yaralı bir biçimde buldular.

Yaralı oğlu hastanede tedavi altına alındı

Asiye Bikmen’in cansız vücudu savcının incelemesinin akabinde Gölpazarı İlçe Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken, yaralı oğlu da tıpkı hastanede tedavi altına alındı.

“Annesinin sele kapıldığı gören oğlu da suya atlamış”

Köy muhtarı Murat Yüksel, bugün öğlenden sonra şiddetli bir yağmurun bastırdığını söyleyerek,Bugün köyümüzde yaşanan afet sonrası bir ablamızı kaybettik. Konutunun kapısının önünde sel ablamızı alarak götürdüğü esnada bunu gören oğlu da çabucak suya atlamış. 500 metre ileride Asiye Bikmen’in cansız vücuduna ulaşılırken, oğlu da yaralı bir halde bulundu. Oğlunun acıdan bağırdığı için köylüler sesini duymuş ve bu formda ikisi de bulunmuş. Türkmen köyünün başı sağ olsun.dedi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.