Ankara’da eşini çocukların önünde katleden cani kocaya müebbet talebi

Ankara’nın Mamak ilçesinde 6 Mart günü, bir bayan daha eş kurbanı olmuştu.

Reyhan Korkmaz, dini nikahla diğer bir bayanla yaşayan eşi Zeynal Abidin Korkmaz ile tartışması sonucu 4 çocuğunun gözleri önünde katledilmişti.

Genç bayanı tekraren bıçak darbesiyle öldüren cani olayın akabinde tutuklanırken, Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Sanık Korkmaz’ın mahkemede yargılanmasına devam edildi.

Korkmaz, cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılırken, taraf avukatları da salonda hazır bulundu.

“Babam odadan çıkarken elinden kam damlıyordu”

Müşteki olarak beyanı alınan çiftin çocukları H.N.K., babasıyla annesinin daima arbedesine şahit olduğunu, olay günü de babasının annesini zorla odaya götürdüğünü söyledi. H.N.K., odadan çıkarken elinden kan damladığını gördüğü babasından şikayetçi olduğunu söyledi.

Çocuklar cani babadan şikayetçi oldu

Çiftin öteki çocukları R.K. de babasının başka kadınla ilgisi olduğunu ve bu kişiden çocuğu olduğunu, bu nedenle evde daima tartışma yaşandığını anlattı.

Müebbet mahpusu talep edildi

Mütalaasını açıklayan savcı, Zeynel Abidin Korkmaz’ın ‘eşi taammüden öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılmasını talep etti.

Duruşma ertelendi

Sanık avukatı da mütalaaya karşı savunma yapmak için mühlet talep etti. Mühlet talebini kabul eden mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.