AKP’nin oy oranı sorulan Bakan Karaismailoğlu’ndan çarpıcı karşılık

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı televizyon programında AKP’nin oylarının düşmesiyle ilgili soruya dikkat çeken bir cevap verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, katıldığı televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Karaismailoğlu’na, “Son devirde anketlerde AKP’nin bir evvelki seçime nazaran oylarında düşme görülüyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu soruldu. Karaismailoğlu şöyle karşılık verdi:

“SON 6 AYDIR YAŞADIĞIMIZ ÇOK ÖNEMLİ EZALAR VAR”

*Sadece ülkemiz değil dünya sıkıntı bir süreçten geçiyor. Bunun ekonomik sorunlara yansıması, dünya piyasalarındaki arzın talebin azalması, bir taraftan fiyatların artması, bunlar ekonomik tertibe oturacaktır.

*Son 6 aydır yaşadığımız çok önemli düşünceler var. Bunların hayata yansımaları var. Onun vatandaşımıza verdiği bir huzursuzluk ve beklenti var.

“HAFTADA EN AZ 3 İLE GİDİYORUM, BİR KAHIR VAR”

*Ben her gün sokaktayım. Haftada en az 3 ile gidiyorum. Bir zahmet var. Vatandaşın alım gücü düştü. Esnafta da sorun var. Fakat son günlerde, son aylarda bu Ramazan ayıyla birlikte olumlu gelişmeler var piyasada. Vatandaş onun külfetini görüyor.

*Alım gücünün artmasını bekliyor. Lakin bunu çözecek olanın yalnızca Recep Tayyip Erdoğan ve AKP olduğunu âlâ biliyor. Bu problemleri söylüyorlar biz de dinliyoruz.

*Bunun için efor sarf eden bir hükümet var. Çözeceği belirli. İnşallah bu yaz periyoduyla birlikte bu ekonomik külfetler bir tarafa gidecek.

*Biz bir taraftan bu kadar külfetlerin olduğu bir ortamda, bu kadar büyük yatırımlar yapıp vatandaşa hizmet olarak yansıtıyoruz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.