Adana’da toplumsal medya tartışması, 17 yaşındaki genci canından etti

Adana’nın sıralarında lise öğrencisi Muhammed Ali Aslan (17) ve 6 yıllık arkadaşı C.E.’nin (17) toplumsal medya üzerinden başlayan tartışmaları kanlı bitti.

C.E., yayının akabinde Aslan’ı buluşmak istediğini söyleyerek yanına çağırdı.

DHA’nın haberine nazaran; Seyhan ilçesine bağlı Ova Mahallesi’nde, 11 Eylül’de saat 01.00 Aslan bisikletiyle buluşma noktasına geldiğinde, C.E. tarafından bıçaklandı.

Bir müddet başında bekledikten sonra kaçtılar Akabinde yaralı halde darbedilen genç, kanlar içinde yere yığıldı. Olay sonrası bir mühlet Aslan’ın başında bekleyen C.E. ve ağabeyi N.E., daha sonra kaçtı.

Bıçaklanma anları kamerada

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Yapılan birinci müdahalenin akabinde Aslan, özel bir hastaneye kaldırıldı. Polis, C.E. ve N.E.’yi kısa müddette gözaltına aldı. Emniyetteki sözlerinin akabinde adliyeye sevk edilen C.E. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, N.E. ise hür bırakıldı.

Öte yandan Aslan’ın bıçaklanma anı etraftaki bir güvenlik kamerasına anbean yansıdı.

“Ambulans çağırmayın deyip döner sipariş etmiş”

Baba Cevdet Aslan (48), oğlunun bıçaklayan şahısla arkadaş olduğunu belirterek şu tabirleri kullandı:

“Birlikte fotoğrafları bile var. Bu kişi, geçen yıl cinsel istismardan cezaevine girip çıkmış. Toplumsal medyada canlı yayın yaparken yaralamadan cezaevine girdiğini söylemiş. Oğlum ise yayında latife gayesiyle cinsel istismardan cezaevine girdiğini hatırlatan bir yorum yapınca tartışmışlar. Akabinde oğlumu çağırıp tuzağa düşürerek bıçaklamış. Yaralı halde darbetmiş. Manzaralarda her şey görünüyor. Oğlum can çekişirken etraftakilere ambulans çağırmayın deyip akabinde, yakındaki bir restorandan döner sipariş etmiş. Bu nasıl bir caniliktir?”


6 gün ağır bakımda kaldı

Olaydan sonra kentteki özel bir hastanede ağır bakım servisine alınan Muhammed Ali Aslan, 6 günlük hayat çabasını kaybetti.

Saat 13.45 sıralarında vefat eden Aslan’ın hastane önündeki ailesi acı haberi alınca yıkıldı. Aslan’ın cenazesi hastanedeki süreçlerin akabinde otopsi için Adana İsimli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.