20 bin öğretmen atama müracaatları ne vakit sona eriyor? Mülakatlar ne vakit?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 20 bin öğretmen atamasının müracaatlarının ne vakit biteceği merak konusu oldu.Öğretmen adayları müracaat tarihinin ne vakit biteceğini ve mülakat tarihlerini araştırmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmen atamalarıyla alakalı bir soruya “20 bin öğretmen atayacağız. 1 Eylül’de öğretmenlerimiz okullarına gidecekler. 20 bin öğretmen atamasındaki dağılımı önceliklerimize nazaran belirledik. En büyük önceliği okul öncesi eğitime verdik. 7 bin 503 okul öncesi öğretmen alacağız. İkinci tartısı sınıf öğretmenliğine verdik. Özel eğitime de bin 250 öğretmen planladık. Sınıf öğretmeni ise 2 bin 223 olarak belirlendi. 39 alanda öğretmen alımlarıyla ilgili süreçler devam ediyor.” yanıtını verdi.

Peki müracaatlar ne vakit sona erecek ve kelamlı imtihanlar ne vakit başlayacak.İşte tüm merak edilenler..

20 bin öğretmen atama müracaatları ne vakit sona erecek?

20 bin öğretmen atama müracaatları 26 Temmuz (bugün) itibariyle sona erecek.Başvuruların akabinde kelamlı imtihanlar başlayacak.

Mülakatlar ne vakit başlayacak?

Öğretmen atamalarında mülakatlar 1 Ağustos 13 Ağustos tarihleri ortasında yapılacak.Mülakat sonuçları ilse 16 Ağustos’ta açıklanacak. Öğretmen adayları spnuçlara nazaran tercihlerini 27 Ağustos  31 Ağustos tarihleri ortasında yapabilecek. Atama sonuçları ise 1 Eylül tarihinde duyurulacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.