Dekoratif Taş Panel Nedir ?

Dekoratif Taş Panel Tanımı : Dekoratif taş paneller üretilirken kullanılan materyaller kısacası,  fiber glass polyester, cam elyafı, doğal taş tozu ve bazı kimyasal katkılardan üretilir. Dekoratif paneller, ortalama 133 cm x 335 cm ebatlarındaki plakalar halinde üretilir.Plakalar şeklindeki ürünler, çok daha kolay ve kısa sürede monte edilebilmektedir. Ürünlerin ağırlıkları 6 – 9 kg/m2 aralığında değişmekte ve kalınlıkları maksimum 1 cm’yi bulmaktadır. Sena Stone Concept ürünleri dış etkenlere (yağmur, kar, soğuk/sıcakhavalar, direk güneş ışığı vb) karşı oldukça dayanıklı olduğundan, gerek iç gerekse dış mekânlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Su emme kapasitesi sıfır olduğundan, nemin yüksek olduğu ortamlar ile arka tarafından suyun gelişinin engellenemediği duvarlarda da rahatlıkla kullanılabilir. İçeriğindeki katkılar sayesinde alev ilerletmeme özelliğine sahiptir. Yüksek sıcaklık değerlerinin bulunduğu (şömine, fırın vb) alanlarda kullanılabilir. İçeriğinde kesinlikle sağlığa zararlı madde içermemektedir. Ürünlerin montajı vida yardımıyla, her türlü yüzeye yapılabilir.

Neden Dekoratif Taş Panel ?

Fiberglas, polyester ve doğal taş tozundan üretilir, doğal hammadde kullanıldığından sağlık açısından güvenlidir ve antibakteriyeldir.

Taş Panel Hakkında DoğrularDoğadan, özel kopyalama ve üretim teknikleri ile birebir, doğal taş dokusu ve görüntüsüne sahiptir.Ortalama 6 – 8 kg/m2 ağırlığa ve 3 – 4 mm et kalınlığına sahiptir.

Taş Panel Hakkında DoğrularAlev almaz. Yüksek sıcaklık değerlerinin bulunduğu mekanlarda ve güneş altında normal sıcaklık derecelerinde kullanılabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularUV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Renkleri solmaz.Darbelere karşı dayanıklıdır ve darbe emici özelliğe sahiptir.Yanmazlık Belgesi, ISO 9001

Taş Panel Hakkında DoğrularDış etkiler altında çok düşük genleşme ve çekme değerlerine sahiptir.Sudan ve nemden etkilenmez, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularKanserojen madde içermez. Sağlığa ve çevreye zarar vermez.Elmas testere veya dekupaj testere ile rahatlıkla kesilebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularSilerek veya yıkayarak temizlenebilir.Esnek yapısı sayesinde oval ve yuvarlak yüzeylere uygulanabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularMontaj tekniği sayesinde plakalar arasındaki birleşim yerlerinde görüntü devamlılığı sağlanır.

Taş Panel Hakkında DoğrularHer türlü yüzey ve tavanlara doğrudan dübel, vida yardımı ile; ya da metal & ahşap karkasla alt yapının hazırlanması ile kolaylıkla monte edilebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularHafif olduğundan bir ek destekleyici sisteme ihtiyaç duyulmaz.Panellerin altına yalıtım malzemeleri uygulanabilir ve yalıtım yapılmış yüzeylere monte edilebilir.

Dekoratif_tas_panel_kesitDekoratif Taş Panel Artı’ ları : %100 doğal taş ve tuğla görünümlü ve dokulu, plaka formatlı, dekoratif cephe kaplama malzemesidir. Fiberglas takviyeli polyester, doğal taş tozu ve özel kimyasallar karışımlarından üretilmiştir. Kendinden hazır renk ve dokusundadır. Ham plaka veya sonradan boyalı bir malzeme değildir ! Doğal olması hasabiyle uygulanacak mekanın kombinasyonuna uyum sağlar.Garanti : İç mekânda 15 yıl, dış cephede 5 yıl ürün garantisi mevcuttur.İç mimari konseptlerinizde yenilikçi çözümler üreten dekoratif paneller günün trendlerini yakından yakından takip etmeniz için size avantaj sağlar.

Dekoratif Taş Panel Avantajları Nelerdir ?

Taş Panel Hakkında DoğrularGörüntü ve dokusuyla doğal taş efekti verir. Doğal taş ile aynı performansı gösterir ve doğal taşın dezavantajlarını ortadan kaldırır.

Taş Panel Hakkında DoğrularDekoratif taş paneller, sıvası bitmiş tüm yüzeylerde kolaylıkla uygulanabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularBoya ve izolasyon gibi ekstra maliyetleri ortadan kaldırır.

Taş Panel Hakkında DoğrularSu ve nemden etkilenmez. Bu durumlara maruz kalan bölgelere kolayca uygulanır ve bu gibi sorunları ortadan kaldırır.

Taş Panel Hakkında DoğrularDoğal taş uygulamalarında sıklıkla meydana gelen, taşın yüzeyinde bar oluşumu, bölgesel kopma ve parçalanma gibi olumsuz durumları ortadan kaldırır.

Taş Panel Hakkında Doğrularİstenilen her yüzeye kolayca monte edilebilir, statiği hiçbir şekilde etkilemez ve kullanıldığı cepheye ekstra bir yük bindirmez.

Taş Panel Hakkında DoğrularAyrıca kolay demonte özelliği sayesinde söküm maliyetini de minimuma indirir.

Taş Panel Hakkında DoğrularDelinebilir ve kesilebilir. Üzerine dekoratif amaçlı herhangi bir materyal asılabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularProfillerden sütun ve kemer oluşturulup, istenilen yerlerde gerek ara bölme duvarlar gerekse şömine, tonoz vb. uygulamalar gerçekleştirilebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularDübel ve vida yardımı ile çok kısa zamanda montaj yapılarak uygulama zamanından tasarruf edilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularÖzellikle otel, SPA merkezi, cafe-restaurant, mağaza gibi ticari işletmelerde dekorasyon değişikliği gerektiren mekanlar için pratik ve etkileyici bir çözümdür.

Taş Panel Hakkında DoğrularUygulandığı yüzeylere vida delikleri dışınnda hiçbir zarar vermez.

Taş Panel Hakkında Doğrularİnşaat kirliliği (kum, çimento vb.) ortaya çıkmaz, çevreye zarar vermez.

Taş Panel Hakkında DoğrularYapı ve inşaat izni gerektirmez.Tadilatlarınızda boya kaplama şeklinde kullanılmaktadır.

Taş Panel Hakkında DoğrularEsnek yapısı sayesinde değişik formlar verilebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularHafif oluşundan dolayı portatif stantlara monte edilebilir.

Dekoratif Taş Panel Uygulama Alanları : İç ve dış mekânlar, cephelerde, tavan ve duvarlarda, kapalı çarşı mimarisinde uygulamalarında, kemer tonoz tavan, kubbe tavan yapımı, villalar, oteller, restoranlar, şarap mahzenleri, prefabrik yapılar, SPA ve Hamamlar, kafe ve barlar, konutlar, ofisler, mağaza ve showroomlar, fuar stantları, portatif uygulamalar, bahçeler, mutfaklar, tavanlar, banyolar, özetle yaratıcılığınıza kalmış her türlü iç ve dış mekânda duvar kaplama, tavan kaplama ve cephe kaplama olarak kullanılır.Değerli müşterilerimize projelerinde mimari hizmette sunmaktayız. 3D boyut görsel sunumlarımız ücretsizdir.

Sena Panel - Total Panel Taş Montaj Özeti


Sena Panel - Dekoratif Tuğla ve Taş Görünümlü Plakalar & Duvar Ve Tavan Kaplamalarınız Doğal Taş mı ?
Doğal taş veya doğal bir malzeme değildir. Ana hammaddesi fiberglas, polyester mastik ,doğal taş tozudur. Ürünlerimizi bu denli doğal kılan temel unsur , Patentli üretim tekniğiyle korunan, yüzeyindeki %100 doğal doku ve doğal rengidir. Doğal malzemeden ayırt etmek neredeyse imkansızdır.
Sena Panel Hammaddesi Nedir?
Fiberglas , ekolojik polyester mastik ( 1.sınıf açık sarı renkli polyester ) , doğal taş tozu ve mukavemeti artıcı özel kimyasallar. ( Ürünlerimizin arka yüzeyindeki açık sarı ve net görünümden, kullanılan ekolojik polyesterin kalitesi rahatlıkla görülebilir )
Sena Panel Plastik , Pvc Veya Mdf Benzeri Bir Ürün Mü?
Hayır. Ürünlerimiz kesinlikle plastik, poliüretan ,straphor, köpük, XPS , PVC, MDF bir ürün değildir.Ürünlerimiz yapay bir malzeme olmasına rağmen %100 doğal dokuya ve doğal renge sahiptir. Yüzeyine dokunulduğunda doğal doku net bir şekilde hissedilir.
Sena Panel Yerli Üretim mi , Ithal mi?
Bütün ürünlerimiz ve montajda kullandığımız mastikler dahil ve  macunlarımız %100 Almanyadan’dan ithal orijinal ürünlerdir. Panel üretimimiz yerli olup, hammadesi 1. sınıf ithal malzemelerdir. Firmamız Sena Panel, 2005 yılından bu yana panel ürünlerinin ithalatçısı ve Türkiye’de tek üreticisidir.
Türkiye'de Bulunan ''Ithal'' Veya ''Yerli'' Doğal Taş Görünümlü Dekoratif Duvar Kaplamalarından Ayırt Eden Özellikleri Nelerdir?
Ürünlerimiz , ‘’Doğal görünümlü dekoratif kaplama alanında’’ Türkiye’deki En Kaliteli Üründür. Hammadde kalitesi, teknik özellikleri , model çeşitliliği , tescilli tasarımlar, düzgün kalibrasyon ve %100 doğal doku ve doğal renge sahip olması en ayırt edici özellikleridir patentli üretim tekniği ile Ankara’da üretilmektedir. Alternatif ”Boyalı” görünümlü kaplama ürünlerin aksine bütün ürünlerimizde ”doğal doku ve doğal renk” mevcuttur. Görsellerimizden dahi ürünlerimizdeki doku kalitesini ve netliği ,boyalı basit bir yüzey olmadığını görmek mümkündür.
Sena Panel Fiyatı Nedir?
Fiyatlarımız, ürün formatına, modele ve alım miktarına göre değişmektedir. Talebinizin detaylarını (model tercihiniz, metraj vb) bize bildirmeniz sonrası fiyat bildirmekteyiz. Ürünlerimiz A ve A+ segmente hitap eden elit ve kaliteli ürünlerdir. Göreceli bir kavram olmakla birlikte, fiyatlarımız kesinlikle doğal malzemeden ucuz değildir.
Sena Panel Formatı Ve Ebatı Nedir?
Dekoratif kaplamalarımızda 5 farklı formatta ürünümüz bulunmaktadır. Bütün ürünlerimizin doku kalitesi ,hammadde ve genel özellikleri aynıdır. 1- Plaka Formatlı Ürünlerimiz – 335 cm x 133 cm ebatlarında ort. 1 – 3 mm et kalınlığında levhalar 2-Kemer Formatlı Ürünlerimiz – 2 metre çapında 30 x 30 cm yan yüzeylere sahip L köşeli hazır kemerler 3- Sütun Formatlı Ürünlerimiz – 335 cm boyunda 30 x 30 cm yan yüzeylere sahip L köşeli hazır sütunlar 4-Kiriş Mertek Formatlı Ürünlerimiz – 335 cm standart uzunlukta farklı yan ölçülere sahip U ve C formatlı dekoratif kirişler 5-Dirsek Formatlı Ürünler – Farklı yükseklik ve genişliklerde ahşap görünümlü tamamlayıcı ürünler
Sena Panel Ağırlığı Nedir?
Bütün ürünlerimizin ortalama ağırlığı 6 – 9 kg/m2 dir.
Sena Panel Kalınlığı Nedir?
Et kalınlığı ort. 3 – 10 mm’dir. Modele bağlı olarak desen (Kabartma) kalınlığı 10 mm – 30 mm arasındadır.
Sena Panel Kaç Modeliniz Mevcut?
Ürünlerimizde 100’den fazla standart model alternatifimiz mevcuttur.
Stoklu mu Çalışıyorsunuz? İstediğimiz Her Model Stoklarınızda Mevcut Mu?
Sena Panel olarak yüksek miktarlı stoklu çalışmaktayız.( Popüler ürünlerde ) Türkiye’deki stoklarımızda , plaka-panel formatlı ürünlerimizde asorti halinde optimum 10000 m2 , diğer formatlı ürünlerimizde opt 3000 Adet daimi stoğumuz bulunmaktadır. Stoklarımızda bulunan ürünlerimiz 2005 yılından bu yana en fazla talep gören modellerimizden oluşmaktadır.
Sena Panel Teslim Süreleriniz Nedir?
Stoklarımızda bulunan ürünlerde teslim süremiz 1-2 iş günüdür. Sena panel olarak aylık düzenli ithalatımız bulunmaktadır. Bu özelliğimizle stoklarımızda bulunmayan ürünleri teslim süremiz minimum 2 hafta maximum 8 haftadır.
Sena Panel Dış Cephelerde Kullanılabiliyor Mu?
Evet. Su ve nemden etkilenmemesi, dokusunun dökülmemesi , dış hava koşullarına uygun olması ve özellikle genleşme ve çekme oranın minimum seviyede olmasından dolayı dış cephe kullanımı için uygundur.
Sena Panel Su Ve Nemden Etkileniyor Mu?
Hayır. Ürünlerimiz su ve nemden etkilenmez. Islak hacimler dahil suyun içerisinde dahi kullanımı mümkündür.
Sena Panel Isıya Dayanıklı Mı?
Teknik verilerle -20 ile +60 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve şekil bozulması oluşmaz.
Sena Panel Darbelere Karşı Dayanıklı Mı?
Evet. Çok ince bir malzeme olmasına rağmen darbelere karşı mukavemeti yüksektir.
Sena Panel Nasıl Monte Ediliyor?
Bütün ürünlerimizin montaj yöntemi vidalamadır. Vida ile duvara,tavana ve cepheye direkt monte edilir. Vida başları ve ek yerleri mastik macunlarımızla kapatılmaktadır. Macun uygunlanan alanlara rötuş boyaları uygulanarak montaj tamamlanır. Montaj aşamalarını, websitemizde bulunan Sena panel Montaj Videolarımızdan izleyebilirsiniz.
Sena Panel Montaj Için Yüzey Nasıl Olmalıdır?
Düz ve sağlam bir yüzey yeterlidir. Kaba sıva üzeri dahil her türlü yüzeye monte edilir.Profil karkas üzerine montajı da mümkündür.
Sena Panel Kesilebilir Mi?
Evet. İspirel veya elmas testere ile kolayca kesilebilir.
Sena Panel Oval Yüzeylere Uygulanabilirmi?
Bazı modellerimizi , belirli çaplardaki yuvarlak kolonlara , iç bükey ve dış bükey alanlara kaplama mümkündür.
Sena Panel Birleşim Yerleri Ve Vida Başları Nasıl Kapatılmaktadır?
Panel ek yerleri polyester mastik macun ile kapatılır. Mastik uygulanan bölümlere , modele ait desen ve derz boyaları tatbik edilerek yekpare bir görünüm elde edilir.
Sena Panel Boyanabilir Mi?
Evet. Bütün ürünlerimiz kataloglarımızda ve websitemizde gördüğünüz şekilde doğal doku ve doğal renktedir. İstenilirse , Montaj Sonrası , su bazlı yada akrilik boyalar ile komple boyanabilir. Ürünümüzün yüzeyindeki doku , boya uygulaması sonrası kaybolmamaktadır.
Sena Panel Montaj Süresi Ne Kadar?
Montaj süresi uygulama detayına göre değişmektedir. 4 kişilik montaj ekibi günde ortalama 50 m2 alanın montajını yapabilir.
Bakım Gerektirir Mi?
Hiçbir bakım gerektirmez. Oluşan kir ve tozları temizlerken silinebilir yıkanabilir.
Sena Panel Zemine Uygulanabilir Mi?
Hayır. Ürünlerimiz duvar ve tavanlarda kullanılır,zemine uygulanmaz.Yük taşıma özelliği bulunmamaktadır.
Neden panel olarak sipariş veriliyor?
Sena panel ürünleri, modele göre alanları 4.40 m² arasında değişen ölçülerde üretilir. Doğal olan dokuyu tam anlamıyla hissettirebilmek, gözün algılayabileceği doku tekrarını engellemek ve nitelikli doku bütünlüğünü sağlamak söz konusudur.
Alanım için kaç panel gerekli?
Alanınızın m² cinsinden ölçüsünü metrekare alanına girdiğinizde, gerekli panel adedi sistem tarafından hesaplanır. Hesaplanan adetteki panellerin toplam alanı, duvar alanınızdan fazla olabilir, ürünler belirli metrekarelerden üretildiğinden dolayı, montajlayacağınız sonuncu panelinizde fire söz konusu olabilir. Artan parçaları başka bir alanda kullanmanızı öneririz. Metrekare alanınız arttıkça fire payınız azalır. Sena panel fire parçalarını iade almaz.
Sena Panel Hangi malzemeden üretilir?
Fiberglas, polyester, mastik ve doğaltaş tozundan imal edilmiştir. Pvc, mdf, veya doğal taş değildir.
Montaj kiti nedir, panel montajı için almam mı gerekir?
Panellerin montajlanması ve derzlerinin kapatılması için panel rötuş boyası, doğal taş tozu içeren mastik, mastik inceltici aseton ve mastik sertleştirici katalizatörden oluşan panel montaj kitini almalısınız. Montaj kiti, metrekare biriminden hesaplanarak panel birim fiyatına eklenir. Detaylı bilgiyi ve montaj kiti görsellerini montaj kiti sayfasından inceleyebilirsiniz.
Numune alabilir miyiz?
Yaklaşık 40 cm x 50 cm ölçülerinde hazırlanan fiberglas panel numunelerini sipariş vererek ürünleri gerçek dokusu ve rengi ile inceleyebilirsiniz, duvarınız üzerinde prova yapabilirsiniz. Panel siparişinizi oluşturmadan önce numune almanızı öneririz.
Ürünlerin renkleri ile ekrandaki renkler farklılık gösterebilir mi?
Ekranda gördüğünüz renk tonu ile ürünün renk tonu farklılık gösterebilir, sanal ortamdaki renkler gerçek ortamda farklı olabilir. Numune alarak gerçek ortamda doku ve renk deneyimini yaşamanızı öneriyoruz.
Sena Panel Garanti süresi kaç yıl?
Sena panel fiberglas duvar kaplama panellerinin garanti süresi 10 yıldır.
Neden Sena Panel ürünleri?
Sena Panel’i tercih ettiğinizde sadece taş, tuğla veya beton modellerini değil, kalite, yenilik ve tasarıma ilişkin özel bir tavrı da seçmiş olursunuz. Çünkü Sena panel ürünleri diğerlerinden kolaylıkla ayırt edilip, panel tasarımıyla olduğu kadar biçimsel zenginliğiyle de kullanıldığı ortama değer katar. Fiberglas malzeme kalitesi ve mukavemeti diğerlerine kıyasla en üst seviyededir. Numune ürünü alarak bu nitelikleri yakından inceleyebilirsiniz.
Üzerine tv/eşya asılabilir mi?
Panelleri uyguladığınız yüzeye herhangi bir nesne asmanız mümkündür, monte edeceğiniz eşyanız panel üzerinde değil, arkasında bulunan yapı elemanında yük aktaracağından dolayı herhangi bir sorun bulunmamaktadır.
Sena Panel Nasıl Montajlanıyor?
Vidalama ile sabitlenerek ve mastik ile derz dolgusu yapılarak uygulanır. Montajlama işlemlerini tamalayarak tuğla, brüt beton veya doğal taş duvarlar elde edebilmeniz için hazırlanan montajlama sayfasını inceleyin.
Sena Panel Montajlama hizmetiniz var mı?
Montajlama hizmetimiz opsiyonel olarak satın alabileceğiniz hizmetimizdir.Sizin çalıştığınız duvar / montaj ekibi yardımı ile montajlama yapmayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca sizin için montaj ekibi yönlendirme konusunda yardımcı olabiliriz.
İade şartlarınız neler?
Siparişinizi tamamladıktan sonra, fatura kesilene kadar cayma hakkınızı kullanıp siparişinizi iptal edebilirsiniz. Fatura kesildikten sonraki üretim aşaması sürecinde veya teslimat sonrası (ayıplı olması durumu dışında) iadelerde %20 cayma bedeli uygulanarak, toplam tutarın %80’i iade edilir. Tüm sipariş yerine yalnızca belirli bir miktar ürünü iade etmek istemeniz durumunda ise %25 cayma bedeli uygulanır. Panel siparişizden önce numune alarak prova yapmanızı öneriyoruz. Sena panel, ürünlerini en uygun fiyat ve en hızlı gönderim seçenekleri ile satışa sunar, cayma bedeli olmadan iade alınması durumunda ise, sipariş masrafları ve özel üretim yapılan ve siparişi oluşturulan ürünlerin stoklanması ve tekrar satışa sunulması, bu politikayı ortadan kaldırdığından, cayma bedeli uygulanıyor. İadeye neden olacak herhangi bir durumun oluşmaması ve müşteri memnuniyetinin en üst seviyeye taşınması için çalışıyoruz.
Sağlığa zararlı etkisi var mıdır?
Paneller, kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır.
Isı ve ses yalıtımı sağlar mı?
Yalıtım malzemesi olmamasına rağmen, paneller yapılan testler sonucu ısı ve ses yalıtımına farkedilir derecede katkı sağlar.
Su, nem ve güneşe karşı dayanıklılığı nedir?
Fiberglas yapısı gereği, su ve nemden etkilenmeyen bir materyal olması nedeniyle son derece dayanıklıdır, -30 ile +80 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.
Daha sonra rengini değiştirebilir miyiz?
Farklı bir renk tercihiniz olması durumda almış olduğunuz veya kullanmakta olduğunuz taş, tuğla veya beton dokulu tüm panelleri istedğiniz renk boya ile farklı bir renklere boyamanız mümkündür.
Doğal taş yerine neden fiberglas panel?
Fiberglas duvar ve tavan panelleri, demonte edilebilme ve farklı bir alana tekrar monte edilebilme özelliğine sahiptir. Doğal taştan çok daha hafifdir, metrekarede bazında %10u ağırlığa sahiptir. Yapının taşıyıcı sistemine ekstra bir yük eklemez. Zaman içerisinde doğal taşta görülebilen renginde solmalar, yosunlanmalar, rutubetlenmeler, dökülmeler, kırılmalar ve montajı sırasında kaba inşaat gibi kirlenmeler ile karşı karşıya kalmazsınız. Montaj süresi çok daha kısadır ve montajlama işlemleri çok daha pratiktir. Doğal taşın uygunması mümkün olmayan alanlarda ve özel projelerde rahatlıkla kullanılabilmesinden dolayı tercih edilir, kolonlar, tonozlar, silindirik alanlar, tavanlar, dış cepheler için çok kısa sürede etkili ve gerçekçi tasarım çözümleri sunar.
İç mekanlar dışında dış mekanlarda da kullanılır mı?
-30 ve +80 derece arasında ısıya dayanıklı olması, su ve neme karşı dayanıklılık, genleşme ve çekme değerlerinin minimum seviyelerde olması, hafifliği nedeniyle inşaatın statiğine ekstra bir yük bindirmemesi, ve minimum 10 yıla varan solmazlık garantisi, Sena panel fiberglas kaplama panellerinin dış cephe kullanımları için özellikle tercih edilmesini sağlamaktadır.
Esneklik özelliği var mıdır?
Yapısı gereği esneyebilen bir malzeme olmakla beraber alt sınır olarak, 50 cm çaplı silindirik alanlarda bile uygulanabilir. Ürün çeşidine göre çaptaki alt sınır ölçüsü değişiklik göstermektedir
Demonte edilebilmesi mümkündür?
Evet, vida ile montajı gerçekleştirilmesinden dolayı, panelleri istediğiniz zaman demonte ederek başka bir alanda kullanabilirsiniz.

Dekoratif Panelleri Heryerde Kullanabilirmiyiz ?

Dekoratif Taş Panel Kullanım Alanları : Özellikle tavan ve duvar iç – dış cephelerde, ev, işyeri, otel, SPA merkezi, cafe-restaurant, mağaza ve dükkan gibi ticari işletmelerde dekorasyon değişikliği gerektiren mekanlar için zamandan tasarruf sağlayan pratik ve etkileyici bir çözümdür.Uygulandığı yüzeylere vida delikleri dışında hiçbir zarar vermez.İnşaat kirliliği (kum, çimento vb.) ortaya çıkmaz, çevreye zarar vermez.Yapı ve inşaat izni gerektirmez.Esnek yapısı sayesinde değişik formlar verilebilir.Hafif oluşundan dolayı portatif stantlara monte edilebilir. İç ve dış mekânlar, kapalı çarşı mimarisinde uygulamalar, kemer tonoz tavan, kubbe tavan yapımı, villalar, oteller, restoranlar, şarap mahzenleri, prefabrik yapılar, SPA ve Hamamlar, kafe ve barlar, konutlar, ofisler, mağaza ve showroomlar, fuar stantları, portatif uygulamalar, bahçeler, mutfaklar, tavanlar, banyolar, özetle yaratıcılığınıza kalmış her türlü iç ve dış mekânda duvar kaplama, tavan kaplama ve cephe kaplama olarak kullanılır.


Dekoratif Panellerin Mimari Yapılara Kattığı Değerler ?

Dekoratif Taş Panel Avantajları : Görüntü ve dokusuyla doğal taş efekti verir. Doğal taş ile aynı performansı gösterir ve doğal taşın dezavantajlarını ortadan kaldırır.Sıvası bitmiş tüm yüzeylerde kolaylıkla uygulanabilir.Boya ve izolasyon gibi ekstra maliyetleri ortadan kaldırır.Su ve nemden etkilenmez. Bu durumlara maruz kalan bölgelere kolayca uygulanır ve bu gibi sorunları ortadan kaldırır.Doğal taş uygulamalarında sıklıkla meydana gelen, taşın yüzeyinde bar oluşumu, bölgesel kopma ve parçalanma gibi olumsuz durumları ortadan kaldırır.İstenilen her yüzeye kolayca monte edilebilir, statiği hiçbir şekilde etkilemez ve kullanıldığı cepheye ekstra bir yük bindirmez. Ayrıca kolay demonte özelliği sayesinde söküm maliyetini de minimuma indirir. Delinebilir ve kesilebilir. Üzerine dekoratif amaçlı herhangi bir materyal asılabilir özelliktedir.Profillerden sütun ve kemer oluşturulup, istenilen yerlerde gerek ara bölme duvarlar gerekse şömine, tonoz vb. uygulamalar gerçekleştirilebilir.Dübel ve vida yardımı ile çok kısa zamanda montaj yapılarak

Panel Modelleriniz Nelerdir ?

MODELLERİMİZ

 

‘’ Hayallerimiz Sonsuz Noktanın Geçtiği Çizgilerdir ”  Sena Stone olarak çizğimizin amacı : Siz değerli işbirlikçilerimiz sıradan olmaktan vazgeçin diye … Ekstrem duygu ve düşünceler, araştırılmış, düşünülmüş , tasarlanmış projeler, sanat, psikoloji ve fonksiyonel detaylar ; ve bu anlayışla sürekli yenilenen, gelişen, ve değişen avangard çizgiler.. ve size sadece bunları yaşamak kalır.Sena stone temel felsefemiz tamamen bundan ibarettir…

 

Panellerin Uygulanmış Görselleri Varmıdır ?

Sena Stone Olarak Doğallığın Anatomisi ; Dekoratif Taşta, Doğanın Milyonlarca Yılda Oluşturduğu Güzellik, Doğallık Ve Estetiği, Sena Stone® Markasıyla Yaşam Alanlarınıza Taşıyor. Kullanılan Özel Teknik Sayesinde, Her Türlü Detay Ve Yüzey Dokusunun Hiçbir Kayıp Olmadan Ürünlerimize Aktarılması Sayesinde, Gerçek Doğallığı Yaşayacaksınız.Eski Yunan Mitolojisi Ve Eskitilmiş Tuğlaların Rustik Karakteristik Yapısı Sayesinde Dekoratif Panellerimiz Tavan Ve Duvarlarda Adeta Sanata Dönüşmektedir.Sıradan Olmaktan Vazgeçmek İsteyenlere ‘’ Sena Stone ‘’

 

Dekoratif Taş Panellerin Ayrıcalıkları : Pratiklik ile detay fonksiyonelliği, kalıcı sadelik ile mimari estetiği tasarımlarında dengeli biçimde harmanlayan senapanel ile aklınıza gelebilecek her türlü doğal oluşumu, yepyeni bir anlayışla mekanlara şıklık, zerafet ve sıcaklık katarak tasarımlarınızda vazgeçilmeziniz olacak. Nitelik olarak ve nicelik bakımından güçlü ve hafif bir yapı malzemesi olan senapanel’in başlıca hedefleri; yalnızca estetik değeri olan paneller üretmek değil, bunun yanı sıra gereksinimlere en doğru şekilde çözüm odaklı yanıt vermektir.

Sena Stone iyi tasarlanmış yaşanabilir mekanların verimliliği arttırmakla birlikte, bunun yanı sıra insanlara imaj ve prestij katar, onları mutlu kılacak piskolojiye hitap eder. Senapanel dekoratif taş kaplama panelleri, hangi açıdan bakarsanız bakın, daima göz zevkinize hitap etmek ve tam anlamıyla tatmin etmek üzere tasarlandı.

 

Soru : Sipariş İçin Ölçü Nasıl Verebilirim ? Ölçüyü Kendim Alabilirmiyim ?

 

Cevap : Dekoratif taş panel sipariş vermeden önce duvarınızın yatay ( en ) ve yükseklik ölçülerini kendiniz ölçmeniz ve kaç adet dekoratif panel sipariş vermeniz gerektiğini kendiniz hesaplamanız gerekmektedir. Bir dekoratif taş panel plaka ölçüsü : yükseklik 133 cm x 335 cm en genişlik olarak üretilmektedir.Yani bir panel ortalama 4.40 m² alan kaplamaktadır. Fakat uygulamada desen bütünlüğünü tamamlamak için vereceğimiz örnekteki gibi panel sayısını hesaplamasını doğru ayarlamanız gerekir. Örneğin : 14 m² bir duvar için 3 adet değil, 4 adet panel sipariş vermeniz gerekiyor. Bunun nedeni 3 panel 13,20 m² alan toplar siz ise 14 m² almanız gerekir, ve paneller 133 cm x 335 cm ölçüde olduğundan ve parça panel satışımız olmadığından ek küçük bir parça için bile bir adet panel almak gerekiyor. İsterseniz siz yorulmayın teknik personelimiz mekanınıza gelerek ölçülendirme ve fiyat bilgisi konusunda size yardımcı olabiliriz.

Peki Dekoratif Taş Panel Plaka Ölçüsü Nedir ? Panel Yaptıracağım Duvarımı Nasıl Ölçmeliyim ?

montaj

Paneller Herhangi Bir Duvara & Yüzeye Uygulanabilirmi ?

Cevap : Uygulanacak yüzeyin düz olması yeterlidir. Duvar ve tavan sıva beton ahşap, gibi vida dübel atılabilecek her düz yüzeye iç ve dış cephe duvarlarında rahatlıkla uygulanır. Hatta çelik konstrüksiyon profil kargas yapılarak suni kolon duvar şeklinde üzerine giydirme olarakta uygulanabilir.Profil kargas aralık aks mesafesi 30 cm min. 60 cm max. olarak ayarlanmalıdır.Detaylı bilgi için iletişim bölümünden bize ulaşınız.

Dekoratif Taş Paneller Hakkında Teknik Bilgi ve Dökümantasyonlar

Taş Panel Hakkında Doğrular Ürün Stok : Ürünler özel üretim olduğundan ve popüler modeller dışında stok bulunmaz termine bağlı üretilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularOrjinallik : Bütün ürünlerimizin hammadesi ve boyası ve montajda kullanılan mastik ve macunlarımız orijinal avrupa ürünlerdir.

Taş Panel Hakkında DoğrularMenşe-i : Tamamen yerli üretim olup, hammadde alman malı ürünlerdir.

Taş Panel Hakkında DoğrularPatentli : Patentli üretim tekniği ile Ankara Sena Stone panel tesislerinde üretilmiştir.

Taş Panel Hakkında DoğrularTescilli Modeller : Modellerimizin tasarımları tescilli ve koruma altındadır. Türkiye’deki kullanım hakları Sena Stone aittir.

Taş Panel Hakkında DoğrularHammaddesi : Fiber takviyeli Ekolojik Polyester (Açık Sarı Renkli), doğal toz (taş,ahşap,beton tozu) ve özel kimyasallar.

Taş Panel Hakkında DoğrularGörünüm ve Doku : %100 doğal doku ve doğal renge sahip hazır ürünlerdir.

Taş Panel Hakkında DoğrularGerçek doku : Sonradan boyamaya tabi tutulan ” renksiz ham plaka ” veya sadece ” boyalı bir yüzey”den oluşan bir ürün değildir.

Taş Panel Hakkında DoğrularÜrün Formatları : Panellerimiz 330 cm x 130 cm (h) ebatlarında hazır panel kaplamalar.+-%2 oranında değişkenlik gösterebilmektedir.

Taş Panel Hakkında DoğrularKalınlık : Et kalınlığı ort. 3 – 10 mm’dir. Desen derinliği (Kabartma kalınlığı) modele göre ort. 2 cm’dir.

Taş Panel Hakkında DoğrularAğırlık : Ortalama 6 – 9  kg/m² Bütün ürünlerimizin ağırlıkları ve ebatlarında +-%2 oranında değişkenlik gösterebilmektedir

Taş Panel Hakkında DoğrularMontaj Yöntemi : Vida ile monte edilir.Vida başları ve ek yerleri mastik macun ile kapatılır.

Taş Panel Hakkında DoğrularKesme Yöntemi : Elmas testere ve ispirel ile kolayca kesilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularKullanım Alanları : Gerek iç gerekse dış mekanda kullanılır. Dış cephelerde, duvarlarda ve tavanlarda.

 Taş Panel Hakkında DoğrularKoruyucu : Sudan ve Nemden etkilenmez. UV Korumalıdır. Darbelere karşı dayanıklıdır.

Taş Panel Hakkında DoğrularSağlam : Maksimum incelikle maksimum mukavamet

Taş Panel Hakkında DoğrularUzun Ömürlü : İçeriğindeki özel kimyasallar sayesinde dokusunda dökülme meydana gelmez.

Taş Panel Hakkında DoğrularBoyanabilir : Bütün ürünlerimiz doğal renk ve dokusundadır. İstenilirse, montaj sonrası, farklı renklere komple boyanabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularSağlıklı : Tamamen Kokusuzdur. Polyester kokusu yaymaz, kanserojen risk ihtiva etmez.

Taş Panel Hakkında DoğrularEsnek : Plakaları kesmeden , iç bükey ve dış bükey alanlarda kullanılır.

Taş Panel Hakkında DoğrularYangın Sınıfı : Opsiyon 1 – M3 (B2)- Euroclass Ds3d0 – Alev Almaz Sınıfı – Standart Ürünler :Opsıyon 2 – M1 (B1) – Euroclass Bs3d0

Taş Panel Hakkında DoğrularGüvenlik : Yanmaz Sınıfı – Özel Üretim Ürünler

Taş Panel Hakkında DoğrularBelgeleri : APPLUS – ISO 14001 : 2004 – Environmental Management System – LGAI Technological Center

Taş Panel Hakkında DoğrularSertifikasyonlar : MA0182/00. APPLUS – ISO 9001 : 2000 – Quality Management System – LGAI Technological Center – EC0519/00

Taş Panel Hakkında DoğrularGaranti Süresi : İç mekanlarda 15 ( onbeş yıl ) , Dış cephelerde 5 ( beş ) yıl garanti kapsamındadır.

Taş Panel Hakkında DoğrularÜrün Hammadde : Fiberglas, polyester ve doğal taş tozundan üretilir.

Dekoratif Panel Ürün Genel Tüketim Bilgileri Nelerdir ? Kullanım Bilgileri Nelerdir ?

Doğadan, özel kopyalama ve üretim teknikleri ile birebir, doğal taş dokusu ve görüntüsüne sahiptir.

Taş Panel Hakkında DoğrularOrtalama 6 – 9 kg/m2 ağırlığa ve standart  3 – 4 mm ile opsiyonel 10 mm et kalınlığına sahiptir.

Taş Panel Hakkında DoğrularAlev almaz. Yüksek sıcaklık değerlerinin bulunduğu mekanlarda ve güneş altında yüksek derecelerde kullanılabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularUV ışınlarına karşı dayanıklıdır. Renkleri solmaz.

Taş Panel Hakkında DoğrularDarbelere karşı dayanıklıdır ve darbe emici özelliğe sahiptir.

Taş Panel Hakkında DoğrularDış etkiler altında çok düşük genleşme ve çekme değerlerine sahiptir.

Taş Panel Hakkında DoğrularSudan ve nemden etkilenmez, iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularKanserojen madde içermez. Sağlığa ve çevreye zarar vermez.

Taş Panel Hakkında DoğrularElmas testere veya dekupaj testere ile rahatlıkla kesilebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularSilerek veya yıkayarak temizlenebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularEsnek yapısı sayesinde oval ve yuvarlak yüzeylere uygulanabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularMontaj tekniği sayesinde plakalar arasındaki birleşim yerlerinde görüntü devamlılığı sağlanır.

Taş Panel Hakkında DoğrularHer türlü yüzey ve tavanlara doğrudan dübel, vida yardımı ile; ya da karkasla alt yapının hazırlanması ile kolaylıkla monte edilebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularHafif olduğu için herhangi bir ek destekleyici sisteme ihtiyaç duyulmaz.

Taş Panel Hakkında DoğrularPanellerin altına yalıtım malzemeleri uygulanabilir ve yalıtım yapılmış yüzeylere monte edilebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularKaba inşaattan, herhangi bir uygulama yapılmış hale kadar; her aşamada her yüzeye uygulanabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularSıvasız beton üzerine montaj yapılabildiğinden; sıva, boya yada ek bir kaplama maliyetini ortadan kaldırır.

Taş Panel Hakkında DoğrularKendi kendine ayakta durabilen herhangi sağlam bir yüzeye ek bir destek sistemi gerektirmeden uygulanabilir.

Montaj sırasında hiçbir inşaat atığı yada kirliliği yaratmaz.

Taş Panel Hakkında DoğrularDübel ve vida yardımı ile her türlü yüzeye monte edilebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularDekupaj testere yada elmas testere ile kolayca kesilip istenilen ölçüye getirilebildiğinden, her ebat ve şekildeki alanlar rahatlıkla kaplanabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularHafif yapısı sayesinde rahatça taşınıp montajı yapılabildiği gibi; montaj sonrasında da yapılarınıza ek bir yük getirmez

Taş Panel Hakkında DoğrularDeprem v.b. gibi kritik durumlarda yapınızın davranışını olumsuz etkilemez.

Taş Panel Hakkında DoğrularMağaza, stant gibi yerlerde dekor amaçlı tasarımlarla ve portatif uygulamalarda rahatça kullanılabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularEsnek yapısıyla oval, yuvarlak yüzeylere monte edilebilmesinin yanı sıra kolonlarda giydirme yapılabilmektedir.

Taş Panel Hakkında Doğrular Doğal taş uygulamasının mümkün olmadığı tavan, kiriş, kemer gibi kısımlarda da kullanılabilir.

Taş Panel Hakkında Doğrularİç ve dış mekanlarda kullanılabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularDoğal taş ile günler sürecek bir uygulama, birkaç saat içinde çok daha düşük bir maliyetle ve sorunsuzca tamamlanabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularHızlı ve kolay montajı sayesinde; dekorasyon değişikliklerinde rahatça kullanılıp, zamandan ve maliyetten büyük tasarruf sağlar.

Taş Panel Hakkında DoğrularYeni bir dekorasyon değişikliğinde doğal taş yada benzeri uygulamalara göre; çok daha düşük maliyetlerdedir.

Taş Panel Hakkında Doğrular Ayrıca çok daha kısa zamanda, sorunsuzca uygulandığı yüzeye zarar vermeden sökülebilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularDekor değişikliğinde sökülmüş paneller, başka yüzeylerde yeni bir ölçülendirme yapılarak kullanılabilir.

Taş Panel Hakkında DoğrularBakım gerektirmez. Yıkayarak yada silerek temizlenebilir.

Taş Panel Hakkında Doğrularİnce yapısı sayesinde, yaşam alanlarınızın daralmasını engeller.

Taş Panel Hakkında DoğrularDüşük kütlesi ve hacmi sayesinde, uygulanan mekanlarda ısıtma ve soğutmaya olumsuz etki etmez.

Montaj Bilgisi ve Uygulama Kolaylığı  :

Sena Stone panellerini düz ve sağlam bir yüzeye, derz aralıklarından ya da yüzeye temas eden kısımlarındandan vidalayarak panelleri monte ediniz. Bir dekoratif panel için yaklaşık 20 adet vida kullanınız. İhtiyaç kadar polyester macun mastiğin içerisine yaklaşık %2 oranında sertleştirici katarak iyice karıştırınız. Polyester mastiği; ince uçlu bir spatula ve ya uygun aletler yardımı ile, vidaların başlarına ve birleşim boşluklarına macun doldurunuz. Fırça, spatula, mala, ahşap çıta, ince tornavida gibi aletler kullanarak doku takibini sağlayacak şekilde, polyester mastik üzerindeki gerekli düzenlemeleri yaparak panellerin desen devamlılığını sağlayınız. Polyester macunun & mastiğin kurumasıyla birlikte, ” sena stone ” akrilik boyalarını; mastik macun uygulanan alanlara ince uçlu bir fırça ile bir kat sürünüz. Boyalar tamamen kuruduktan sonra mükemmel bir bütünleşme ve görüntü sağlanır.

 

Dekoratif Taş Panel Montajı Nasıl Yapılır ? Uygulama Aşamaları Nelerdir ?


Dekoratif Taş Panel Montajı Nasıl Olmalı ? Montaj Nasıl Yapılır ?

Dekoratif Taş Panel Plakaların Kısaca Montaj Şekli : Sena Stone panellerini düz ve sağlam bir yüzeye, derz aralıklarından ya da yüzeye temas eden kısımlardan vidalayarak panelleri monte ediniz.Bir panel için yaklaşık 20 adet vida kullanınız.İhtiyaç kadar polyester mastiğin içerisine yaklaşık %2 oranında sertleştirici katarak iyice karıştırınız. Polyester tamir mastiği ( macun ) hazırlanması ; ince uçlu bir metal spatula mala veya uygun aletler yardımı ile, vidaların başlarına ve birleşim boşluklarına macun doldurunuz. Fırça, spatula, ince tornavida gibi aletler kullanarak doku takibini sağlayacak şekilde yayınız, polyester mastik macun üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak panellerin desen devamlılığını sağlayınız. Polyester tamir mastiğinin kurumasıyla, Sena Stone akrilik boyalarını ; mastik uygulanan alanlara ince uçlu bir fırça ile bir kat sürünüz. Boyalar tamamen kuruduktan sonra mükemmel bir bütünleşme ve görüntü sağlanır. Montajın Püf Noktası : Panel vidalama işleminde metrekareye ortalama 20 vida kullanıyoruz. Montaj kit’inizle birlikte uygulama işlemlerini tamamlayabilir veya dilerseniz montaj ekibi yönlendirmemizi talep edebilirsiniz.

Dekoratif Taş Panel Montajı Nasıl Yapılır ?

Sena Stone Dekoratif Taş Panel Plaka Montaj Aşamaları : Dekoratif fiberglas duvar & tavan kaplama panellerinin montaj uygulama işlemini tamamlayarak tuğla, brüt beton veya taş duvarlar elde ediniz. Hazırladığımız montaj görselleri ve bilgileri ile panel montajını nasıl yapacağınızı detaylı olarak öğreniniz.Alçıpan kaplama montajı akıla yakın olduğundan alçıpan duvar paneli montaj ekipleri rahatlıkla fiberglas duvar kaplama paneli montajı yapabilirler.Dilerseniz sena panel olarak sizin için bizimle anlaşmalı profesyonel montaj ekiplerini yönlendirebiliriz.

 

montaj01 – HAZIRLIK / GEREKLİ ARAÇ GEREÇ TEDARİĞİ


Montaj malzemelerini ve montaj araçlarını hazırlıyoruz: Sena panel montaj kiti ( montaj seti ) içinde bulunan mastik, mastik sertleştirici katalizatör, mastik inceltici aseton, panel rötuş boyası ve dübel vida.Sabitleme için gazlı çivi çakma makinesi ve çivi veya vidalama makinesi ve vida. Kesim için spiral jet taşı makinası. Fırçalar ve spatulalar. Karıştırma kapları, metre, kalem, eldivenler, maskeler. Ortamı korumak için koruyucu naylon ve kağıt bant ile önlem alınmalıdır.

unnamed (1)02 – ÖLÇÜLENDİRME / YAPILACAK ALANI ÖLÇÜN
Uygulama yapılacak duvarımızın en ve boy ölçümünü yaparak kaplanacak panel adedini ve panelleri kesmemiz gereken ölçüleri belirliyoruz.Desen bütünlüğü için işlemlere başlamadan bunları önemle uygulayınız, hatta not alınız ve önce bir plan dahilinde desenleri hazırlayınız. Montaj için iki kişi olması uygulamada herm kalite ve hem zamandan tasarruf ve size kolaylık sağlayacaktır. Yüzeylerde varsa çivi tablo vs çıkıntı bunları sökünüz ve priz yerlerini , ve güvenliğiniz için sıva altındaki kablo geçebilecek yerleri işaretleyiniz.

montaj03 – DESENİ HESAPLAMA / PANELİ HESAPLAYIN

Dekoratif  duvar kaplama panelimizin ölçümünü yaparak, kesilecek ölçüyü işaretliyoruz. 750 cm enindeki duvarımız için 335 cm genişliğinde 2 panel yerleştirdikten sonra, 2. paneli 80 cm genişliğinde kesiyoruz, panel aralarında ortalama 5 mm derz aralığı bırakıyoruz, duvarımızın yüksekliğine göre aynı şekilde ölçüm yapararak, panel kesimini yapıyoruz. 

unnamed (3)04 – PANELİ KESME / DÜZGÜN ÇİZGİDE KESİN

Spiral jet taşı makinesi ile panelimizi ölçüye uygun olarak kesiyoruz. Sipirel için küçük elmas metal granit taş ağzı kullanıyoruz, hassas kesimler için daha ince kesici aşındırıcı ağızlar kullanıyoruz. Ama herşeyden önce maske ve gözlük eldiven takarak güvenlik kurallarına uyuyoruz.Sipirel kullanırken kesinlikle kendimizden uzakta ve yanımıza hiza gelecek şekilde kesim yapıyoruz. Kesimi düzgün yapabilmez için , kesilecek bölge mastar yardımı ile düz bir çizgi ile belirlenmelidir.

5 – VİDALAMA VE ÇİVİ MAKİNASI İLE SABİTLEYİNİZ

Dekoratif_panel_montaji_002_2015
5 ( A) – ALÇIPAN VİDALAMA MATKABI İLE

 

Dekoratif_panel_montaji_001_20155 ( B ) – AKILLI VİDALAMA MATKABI İLE

 

Dekoratif_panel_montaji_003_2015

5 ( C ) – ÇİVİ ATMA MAKİNASI İLE

 

Dekoratif_panel_montaji_001_1_2015

06 – MACUN HAZIRLIK

Kabı dolduracak şekilde, 2 stapula ölçüsünde sena panel tamir macun mastiğini kaba aktarıyoruz. Sena panel mastik sertleştirici katalizatörü ölçüsünü ayarlamak üzere kapağına aktarıyoruz. Mastik dolu bir kaba, mastiğin ağırlığının %2 oranında katalizatör eklenmeli.

Dekoratif_panel_montaji_004_2015
07 – PANEL VİDALAMA / DIŞ KENARLARA YAKIN VİDALAYIN

Duvarımıza uygun vida ve vidalama makinesi kullanarak panelleri duvarımıza bitiş ve köşe noktalara gelecek şekilde vidalayınız. Vidaları fazla sıkarak paneli delip panele uyguladığı baskı bağını koparmayınız, diğer türlü vidanın paneli taşıyacak bir etkisi kalmayacaktır. Yada vidalara küçük pul kullanarak sağlamlığını artırabilirsiniz.

montaj08 – SERTLEŞTİRİCİ AYARI

Kapağın kendi litresi, bu ölçü mastik dolu bir kap için, tam dolu bir kapak katalizatördür. Kapak içindeki katalizatörü kaba aktarıyoruz.

montaj08
 – MACUN KIVAMI
Spatula yardımı ile katalizatör ve mastiğin homojen olarak karışmasını sağlıyoruz.

montaj09
 – MACUN İŞLEMİ
Derz aralıklarına ürün dokusunu takip edecek şekilde spatula ile sürüyoruz.
Dekoratif_tas_panel_montaji_001_1_2015
10 – SPLATULA MACUNA İLE DESEN VERİN
Spatula ile kaba yüzey doku desenini ayarlayın

montaj11
 – DESEN UYDURMA İŞLEMİ

Derz aralıklarına ürün dokusunu takip edecek şekilde fırça ile sürüyoruz.
montaj12 – DESENİ DÜZELTME İŞLEMİ

Sürdüğümüz mastiğe spatula ile dokuya uygun şekil ve rötüş veriyoruz.

rötus13 – RÖTUŞ BOYA

Rötuş fırçası ile kullanmak üzere bir miktar sena panel mastik inceltici asetonu diğer bir kaba döküyoruz.

montaj14 – MACUN RÖTUŞ TAMAMLAMA İŞLEMİ

Dokuyu takip ederek detaylı rötüş çalışmasını yapıyoruz

montaj
15 – BOYA İŞLEMİNİ TAMAMLAYIN
Boya tek yada çift renk olabilir. Tek renk boyalarda komple macun alanı boyanır. Çift renklerde ilk önce en alttaki renk sonra dıştaki şeklinde sıralı boya rötuş işlemi tamamlanır.


montaj.FİNİSH :  BOYA İŞLEMİNİN TAMAMLANMASI VE BİTİŞ
Ortalama 60 dakika mastiğin kurumasını bekliyoruz, daha sonra sena panel rötüş boyası ile mastikli bölgede boyama işlemini yapıyoruz.Uafak tefek macun pürüzleri varsa zımpara yardımı ile giderilir ve boya işlemi tamamlanır.

 

Panel Montaj Malzemeleri Nelerdir ?

Dekoratif Taş Panel Opsiyonları & Aksesuarlar

Özel renk tonlarının ve ileri boya tekniklerinin kullanıldığı Sena Stone renklendirme laboratuarımızda gerçekleştirilen çalışmalarımızı,tasarım mucidi ekibimizin yenilikçi ekstrem sanatı ile sentezliyoruz. Kişiye ve kurumsal kimliğinize özel, patina işlemlerini, farklı renk çalışmalarını, seçtiğiniz panellerinize uygulayarak, mekanlarınıza farklı ayrıcalık katıyoruz.Buna logo çalışmaları da dahildir. Artık hayal dünyanızın keyfini çıkarmak daha kolay ! Sena Stone Laboratuarlarında Ar-Ge Artık Tasarımda Sınır Tanımıyor. Hatta bu konuda her türlü yeniliğe açık olduğumuzu ve fikirlere önem verdiğimizi belirtmek isteriz.